Lietuvoje

2021.10.20 10:42

Ministrė Šiugždinienė apie mokinių rudens atostogas: taip, svarstome jų pailginimą

atnaujinta 11.41
Aida Murauskaitė, LRT.lt, Gailė Jaruševičiūtė-Mockuvienė, ELTA2021.10.20 10:42

Sprendimą dėl vaikų rudens atostogų trukmės planuojama priimti trečiadienį. Pagal planą, atostogos numatytos lapkričio 3-5 dienomis. Ministerija šią savaitę užsiminė, kad atostogos galėtų ilgėti. Priežastis – siekis sutramdyti mokyklose nustatomų COVID-19 atvejų plitimą. 

„Pagrindinis momentas yra tas, kad artėja Vėlinės. Visi žinome, kas vyksta Vėlinių metu, kiek turime judrumo, judėjimo, bendravimo. Taip, svarstome atostogų pailginimą“, – per Seimo Švietimo ir mokslo komiteto posėdį sakė švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Sprendimas dėl rudens atostogų trukmės, pasak J. Šiugždinienės, bus priimtas šiandien – trečiadienį.

„Vienas iš galimų variantų – pailginti, kad tiesiog galėtume po švenčių atsipūsti ir neatnešti į mokyklą pandemijos“, – aiškino J. Šiugždinienė.

Ministrė sakė, kad atostogos galėtų būti ilginamos po Vėlinių.

Anot J. Šiugždinienės, ministerijos atstovai suka galvas dėl pradinukų, kurių tėvams galėtų kilti keblumų dėl ilgesnių atostogų ir vaikų priežiūros per jas.

Ministrė pabrėžė, kad derėtų atsižvelgti į kaimynų latvių padėtį. Šioje šalyje dėl koronaviruso skelbiamas karantinas ir įvedamas nuotolinis mokymas.

„Norime išvengti nuotolio visais būdais. Tam tikras atokvėpis, kad neplatintume viruso, būtų naudingas“, – pridūrė ministrė.

Ministrė: kol kas apie privalomą mokinių testavimą tikrai nediskutuojame

J. Šiugždinienė tikina, kad kol kas apie privalomą mokinių testavimą COVID-19 mokyklose nėra diskutuojama. Ministrė atkreipia dėmesį, kad įvedus privalomą testavimą dalis tėvų neleistų vaikams atlikti šio sveikatos patikrinimo, todėl dalis mokinių būtų priversti mokytis namuose.

„Mūsų pagrindinis tikslas, kad kuo daugiau (mokinių – ELTA) testuotųsi, tačiau mes jau pavasarį matėme, ką reiškia privalomas testavimas. Tai reiškia, kad dalis mokinių yra ne klasėje, o namuose, tai reiškia, kad mokytojai turi dirbti dvigubą darbą, nes dalis jungiasi nuotoliu, dalis – klasėje. Tai labai sudėtingėja ugdymo procesas ir tas ugdymas tikrai nėra kokybiškas vaikams, kurie yra namuose“, –Seimo Švietimo ir mokslo komiteto posėdyje teigė J. Šiugždinienė.

Ministrė apgailestauja, kad dalis tėvų dėl neaiškių priežasčių neleidžia savo vaikams testuotis. Vis tik J. Šiugždinienė akcentuoja, kad svarbiausia yra vaikas, galimybė jam užtikrinti kokybišką kontaktinį ugdymą.

„Labai gaila, kad tėvai neleidžia vaikams testuotis dėl neaiškių priežasčių, nes tie testavimo būdai yra paprasti: ir kaupiniai, ir antigenai. Tai mes visais būdais skatiname testuotis, bet kol kas tikrai nediskutuojame apie tai, kad testavimas būtų privalomas ir tik su testu vaikas galėtų būti mokykloje. Nes vaikai neturėtų kentėti dėl savo tėvų sprendimų“, – sakė ji.

„Bet dirbame su tėvais ir testavimo apimtys po truputėlį auga. Tai, kad mes turime apie 50 proc. vidutiniškai besitestuojančių mokyklose, tai yra didelės apimtys. Su imunizuotais tai yra pakankamos apimtys sugaudyti pandeminius atvejus“, – pridūrė ji.

Savo ruožtu Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos kancleris Julius Lukošius komiteto posėdyje atkreipė dėmesį, kad 99 proc. mokinių mokyklose mokosi kontaktiniu būdu, 1 proc. – nuotoliniu.

„1 proc. nesimoko (kontaktiniu – ELTA), nes papuolė į tuos protrūkius, kurių šiuo metu yra 590. Ir dėl to jiems tenka izoliuotis namuose, į mokyklą eiti negali“, – sakė jis.

Ministerijos kancleris patikslino, kad šiuo metu Lietuvoje nuo COVID-19 testuojami beveik 48 proc. visų mokinių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt