Lietuvoje

2021.10.20 09:00

Sumažėjo neteisėtai į šalį bandžiusių patekti migrantų skaičius – neįleisti 55 užsieniečiai

atnaujinta 12.14
LRT.lt2021.10.20 09:00

Pirmadienį išaugęs į Lietuvą iš Baltarusijos neteisėtai bandžiusių patekti migrantų skaičius antradienį sumažėjo beveik tris kartus ir siekė pusšimtį, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

VSAT duomenimis, per praėjusią parą, nuo antradienio vidurnakčio iki trečiadienio, pasieniečiai į Lietuvą iš Baltarusijos neleido patekti neleistinose vietose tai bandžiusiems padaryti 55 migrantams. Du užsieniečiai dėl humanitarinių priežasčių buvo įleisti.

VSAT informavo, kad vaizdo įraše fiksavo neteisėtų migrantų grupę, kuri antradienį vakare neleistinoje vietoje kirto sieną iš Baltarusijos. Pasieniečiai migrantus sustabdė Ignalinos rajone netoli sienos linijos. Jokių dokumentų užsieniečiai neturėjo.

VSAT užfiksuotoje vaizdo medžiagoje – neteisėtai sieną kirtusi migrantų grupė grįžta į Baltarusiją

VSAT teigimu, ne per pasienio kontrolės punktą sieną kirtę migrantai į Lietuvą nebuvo įleisti. Jiems buvo pasiūlyta teisėtai atvykti į šalį per kontrolės punktą. Migrantai neprieštaravo, kad bus neįleisti į Lietuvą, ginčų ar konfliktų nebuvo, pagalbos jiems nereikėjo.

Dieną prieš, pirmadienį, į Lietuvą nepatekusių užsieniečių skaičius – 149 – buvo vienas didžiausių šiemet nuo rugpjūčio 2 d., kai pasieniečiams buvo suteikta teisė neįleisti iš Baltarusijos neteisėtai bandančių sieną kirsti migrantų. Sekmadienį VSAT pareigūnai draudžiamose vietose neleido iš Baltarusijos patekti 49 neteisėtiems migrantams, šeštadienį - 91, penktadienį - 35, ketvirtadienį - 55, trečiadienį - 76.

Po kelių dienų pertraukos antradienį ties Druskininkų savivaldybe Baltarusijos pusėje vėl buvo iššauti keli pabūklų šūviai. Netoli sienos Gardino kryptimi ten yra Gožos poligonas.

Tarnybinių ginklų, specialiųjų priemonių ar fizinės prievartos veiksmų Lietuvos pasieniečiams ir jiems talkinantiems kariams praėjusią parą panaudoti neteko. Sienos kontrolė Lietuvos pusėje vykdoma sustiprintu režimu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt