Lietuvoje

2021.10.20 08:02

Cigarečių kontrabandininkų pamėgtame Raigardo poste sugedo rentgeno sistema

Marius Jokūbaitis, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2021.10.20 08:02

Kontrabandines cigaretes vilkikuose galintis aptikti rentgenas Raigardo poste netikėtai sugedo. Ši sienos kirtimo vieta yra mėgstama tarp kontrabandininkų. Ekspertai sako, kad yra skandalinga, kai rentgenai Lietuvoje vienas po kito išeina iš rikiuotės. O baltarusiškų cigarečių kontrabanda auga

Augant cigarečių kontrabandai iš Baltarusijos, daugėja ir skylių pasienyje. LRT RADIJAS sužinojo, kad Raigardo muitinės poste, per kurį atrieda vilkikai iš Baltarusijos, neveikia rentgenas, paprastai aptinkantis kontrabandą.

„Situacija tokia, kad Raigardo mobili rentgeno kontrolės sistema yra 8-erių metų, o eksploatacinis tikslas yra iki 10-ies metų. Natūralu, kad senas daiktas turi trikdžių ir būna gedimų, tai mes turėjome gedimą“, – komentavo Muitinės departamento atstovas Vitas Volungevičius.

Cigarečių kontrabandininkai šį sienos punktą yra pamėgę, nes nuo jo iki „Neman“ gamyklos Baltarusijoje yra keliasdešimt kilometrų, būtent iš jo cigaretės dažnai patenka į Lietuvą. Liepą čia kelis kartus kontrabanda, kurios vertė buvo po 2 milijonus eurų.

Cigarečių vilkikuose, tikėtina, daugės, nes prekinių traukinių mažėja. Vis dėlto muitinės atstovas teigia, kad nors rentgenas ir neveikia, patikra dėl to nesumažėjo.

„Tikimės, kad artimiausiu metu jis bus suremontuotas, bet tai visiškai nesusilpnina muitinės kontrolės, nes mes turime įvairių būdų kaip pagal riziką atlikti prekių fizinį tikrinimą, naudojame tai, ką turime iš esamos tikrinimo įrangos, pasitelkiam mobilių grupių pagalbą ir, jeigu reikia, krovinį nugabename į kitą pasienio postą, kuriame yra veikiančios rentgeno sistemos ir tą tikrinimą atlikome“, – sakė V. Volungevičius.

Šiuo metu nustatinėjama rentgeno sistemos gedimo priežastis. Manoma, kad sugesti galėjo guolis, kurį reikia pakeisti nauju. Įranga pagaminta Jungtinėse Valstijose, todėl atsarginių detalių gali tekti palaukti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt