Lietuvoje

2021.10.20 09:46

Nerimo nuojautos dėl dingusio klaipėdiečio: paskutiniame vaizdo įraše užfiksuotas ties Šiauriniu ragu prie Danės upės, vėliau – prapuolė

atnaujinta 13.51
Radvilė Rumšienė, LRT.lt2021.10.20 09:46

Klaipėdoje jau ketvirtą parą policijos pareigūnai, ugniagesiai gelbėtojai ir artimieji bei bičiuliai ieško mįslingai dingusio jauno klaipėdiečio Evaldo Rusio. Trečiadienio rytą narai vyro kūno ieško Danės upėje, tą gelbėtojai darė ir vėlų antradienio vakarą gavę pranešimą apie neva pastebėtą galimai žmogaus siluetą vandenyje.

Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos narai paieškas tęsia nuo trečiadienio ryto. Kartu su jais galimai nuskendusio vaikino ieško ir kinologų šuo, kuris yra apmokytas ieškoti būtent skenduolių.

Pirmiausia darbą turės atlikti būtent keturkojis – tose vietose, kur jis kažką užuos ir duos ženklą, bus sudėti plūdurai, o tuomet jau pažymėtose vietose darbo imsis ir į vandenį ners narai.

Dingusio klaipėdiečio ieškoma Danės upėje: pranešta apie neva pastebėtą galimai žmogaus siluetą vandenyje

Kol kas paieška vykdoma Danės upėje ties Šiauriniu ragu, nes vaizdo kameros E. Rusį paskutinį kartą užfiksavo būtent šioje vietoje ir vėliau vaikino nebebuvo matyti.

Upės gylis paieškų vietoje siekia 3 – 5 metrus. Procesą kiek sunkina ir šiuo metu uostamiestyje nepalankios oro sąlygos – pučia gana smarkus vėjas, stipriai lyja.

„Taip pat bangavimas duoda savo. Oro sąlygos tikrai nėra palankios“, – teigė operacijai vadovaujantis Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pajėgų valdymo skyriaus specialistas Laurynas Uselis.

Trečiadienį paieškas ketinama tęsti tiek, kiek leis narų sveikata bei oro sąlygos, jeigu prireiks paieškos bus tęsiamos ir vėliau.

„Visai operacijai vadovauja policija, tai jie spręs, kiek ilgai vykdysime. Yra buvę, kad ir tris, keturias ar penkias dienas ieškome“, – sakė pašnekovas.

L. Uselio teigimu, kai vyrauja šiltesni orai, prireikia trijų ar keturių dienų, kad kūne kaupiantis dujoms skenduolis pakiltų į paviršių, o vyraujant vėsesniems orams, tokiam procesui prireikia apie savaitės. Kai kūnas pakyla nuo dugno, atsiranda grėsmė, jog srovė ji gali išplukdyti į kitą vietą ir todėl paieškos gali būti bevaisės.

„Dabar ir yra tos dienos, kai jis turėtų kilti. Danėje yra laivų, tai jeigu pradėjo kilti palei pakraštį galėjo užsikabinti kur nors už laivo, šonų, atitvarų – gali būti kažkur užsikabinęs, nes upė yra ne tvenkinys, čia šiek tiek kitaip“, – aiškino L. Uselis.

Į paieškų starto vietą atvyko ir vestuvių šventės, po kurios ir dingo E. Rusys, vienas organizatorių. LRT.lt Dima, kurio vestuvės ir buvo švenčiamos tą vakarą, pasakojo, kad E. Rusys kartais „prapuldavo“ kelioms dienoms, tačiau apie tai informuodavo artimiausius savo aplinkos žmones.

„Jis buvo gamtos žmogus. Smiltynėje turėjo susirentęs namelį mėgdavo ten pailsėti“, – prisiminė pašnekovas.

Vis dėlto šįkart iš pobūvio skubiai pasišalinęs E. Rusys apie tai, kur išeina bičiulių neinformavo ir į draugų raginimus sugrįžti ir palaukti taksi, kuris vaikiną pargabentų namo, nereagavo. Šios aplinkybės bei tai, jog netrukus paaiškėjo, kad E. Rusys tą vakarą namo negrįžo, o sekmadienį nepasirodė tatuiruočių studijoje, kur dirbo, draugus ir privertė sunerimti bei telktis vaikino paieškoms.

Tiesa, pašnekovas pastebėjo, kad tą vakarą vaikinas elgėsi jam neįprastai. Dažniausiai gana pozityvus ir stipriais alkoholiniais gėrimais nepiknaudžiaujantis vaikinas tą vakarą buvo pastebimai apgirtęs.

E. Rusio bičiuliai ir artimieji peržiūrėjo kai kurių miesto centrą stebinčių vaizdo kamerų įrašus, tad taip pat turi žinių, jog vaikinas, išėjęs iš šventės, patraukė prie upės, o vėliau jo jau niekas nematė.

Socialiniuose tinkluose kai kurie komentatoriai pastebi, jog esą šventės metu būta konflikto, tačiau Dima šį faktą neigia.

Trečiadienį popiet paieškos Danės upėje nutrauktos

Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atstovė Aurelija Maslauskienė LRT.lt informavo, jog trečiadienį popiet nuspręsta paieškas nutraukti.

Pasak A. Maslauskienės, narai išžvalgė visą paieškos plotą, patikrino ir vietas, kur kūnas galėjo įstrigti – tarp laivų ir pan., tačiau pastangos rezultatų nedavė. Danės upėje narai skenduolio neaptiko.

Bus laukiama tolesnių policijos, kuri vadovauja dingusio asmens paieškai, nurodymų.

Narai kūno ieškojo ir vėlų antradienio vakarą

Antradienio vakarą Klaipėdos specialiosios tarnybos skubėjo tikrinti pranešimo apie Danės upėje galimai pastebėtą žmogaus kūną.

Kaip LRT.lt informavo Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Andromeda Grauslienė, policija sulaukė pranešimo apie tai, kad kelių metrų gylyje žmonės pastebėjo kūną.

Kaip LRT.lt informavo Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos budėtojas, tarnybai apie galimai žmogaus kūną upėje pranešta kiek po 20 valandos vakaro.

Policijos pareigūnai nuvyko į įvykio vietą, buvo iškviestos ugniagesių gelbėtojų pajėgos.

Pasak ugniagesių atstovo, gelbėtojai vykdė darbus, narai išžvalgė upės vietą, kur buvo pastebėtas galimai žmogaus siluetas, tačiau paieškos jokių rezultatų nedavė, gelbėtojai prieš 23 valandą paieškos darbus nutraukė.

Dingo vestuvių šventę palikęs anksčiau

LRT.lt primena, kad Klaipėdoje aktyviai ieškoma savaitgalį dingusio klaipėdiečio Evaldo Rusio. Jaunas vyras savaitgalį skubiai paliko vestuvių šventę, kurioje dalyvavo, ir daugiau jo niekas nebematė. E. Rusio susitelkę ieško jo artimieji ir svetimi neabejingi klaipėdiečiai, tačiau kol kas vaikinas yra dingęs be žinios. Policijos pareigūnai taip pat atlieka veiksmus, aiškinantis to vakaro aplinkybes jau atskleista naujų detalių.

Tiek E. Rusio artimieji socialiniuose tinkluose, tiek uostamiesčio policijos pareigūnai skelbė, kad vaikinas dingo sekmadienio naktį tarp vidurnakčio ir 1 val., kai išėjo iš miesto centre esančiame viešbutyje vykusios vestuvių šventės.

Vėliau paaiškėjo naujų aplinkybių – panašu, kad vaikinas vakarėlį paliko anksčiau.

„Nustatytas tikslesnis laikas, nei buvo nurodyta pranešime, mat artimieji buvo nurodę, kad asmuo galimai dingo nuo 24–1 val. nakties, tačiau peržiūrėjus kamerų įrašus matyti, kad jis iš klubo išėjo apie 22.30 val. vakaro“, – LRT.lt teigė Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Andromeda Grauslienė.

Vaikino paieškai yra suburta pareigūnų grupė, ji dirba pagal numatytą veiksmų planą. Šiuo metu toliau yra peržiūrimi miestą stebinčių vaizdo kamerų įrašai, bandoma nustatyti, kur E. Rusys patraukė po to, kai paliko vakarėlį.

LRT.lt jau skelbė, kad tą naktį skubiai iš vakarėlio išėjęs E. Rusys nepasiėmė ir savo telefono. Dingusio vaikino artimieji patikrino telefone esančią informaciją ir tvirtina, kad E. Rusys nebuvo susitikęs su kitais draugais.

E. Rusys yra apie 180 cm. ūgio, lieso kūno sudėjimo, ant kairės rankos dilbio yra tatuiruotė. Vilkėjo raudonais marškiniais, raudonomis kelnėmis, juoda medžiagine striuke, avėjo baltus sportinius batelius, galėjo būti užsidėjęs juodą kepurę.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt