Lietuvoje

2021.10.19 16:26

Balčytis palieka bendražygius – jungiasi prie Skvernelio vadovaujamos frakcijos „Vardan Lietuvos“

atnaujinta 17.29
Modesta Gaučaitė-Znutienė, LRT.lt2021.10.19 16:26

Seimo narys Zigmantas Balčytis palieka Lietuvos regionų frakciją ir jungiasi prie Sauliaus Skvernelio vadovaujamos Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“.

Apie tai, kad Z. Balčytis nutarė palikti Lietuvos regionų frakciją, pranešta antradienį vykusiame vakariniame Seimo plenariniame posėdyje. Kartu pranešta ir apie tai, kad politikas jungiasi prie Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“.

Z. Balčytis priklauso Lietuvos regionų partijai (buvusiai Lietuvos socialdemokratų darbo partijai), yra išrinktas vienmandatėje Šilutės apygardoje.

„Savo rinkimų kampanijos metu Šilutėje, savo gimtajame rajone, visiems sakiau, kad būtina sutvarkyti ne tik infrastruktūrą, bet paties rajono ekonominę ir finansinę situaciją, atstatyti regionus. Tai padaryti galima, kai esi Seime su frakcija, kuri yra žymiai įtakingesnė. Manau, kad ši frakcija turi gana neblogą perspektyvą ateityje, man buvo pasiūlyta ir aš prisijungiau“, – komentavo Z. Balčytis.

Jis teigė, kad nusprendęs prisijungti prie Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ paliko Lietuvos regionų partiją, kurios pirmininko pavaduotoju buvo. Z. Balčytis teigė, kad susikūrus naujai „Vardan Lietuvos“ partijai svarstys prie jos prisijungti.

Portalas LRT.lt primena, kad frakcija „Vardan Lietuvos“ susikūrė rugsėjo pradžioje, o ją sudaro daugiausia buvę Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos nariai. Lietuvos regionų frakcija buvo įkurta gegužės viduryje, ją sudaro Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-krikščioniškų šeimų sąjungos, Lietuvos regionų partijos bei dar kelių partijų nariai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt