Lietuvoje

2016.10.26 06:56

„Valstiečiai“ užsispyrę dėl savo idėjų

Jurgita Čeponytė, LRT RADIJAS, LRT.lt2016.10.26 06:56

Valstiečių ir žaliųjų sąjungai konsultuojantis su galimais koalicijos partneriais, jau dėliojami pirmieji naujosios vyriausybės darbai. Valstiečių ir žaliųjų planuose ir didesnės pensijos, ir griežtesni alkoholio pardavimo ribojimai.  

Valstiečių žaliųjų vienas iš kandidatų į finansų ministro postą Stasys Jakeliūnas žiniasklaidai jau prabilo apie tai, kad vienas pirmųjų naujosios vyriausybės darbų – 40 eurų didesnės pensijos.

Be to, užsiminta ir apie norą grįžti prie dar 2013-aisiais parengtos mokesčių reformos, kuri taip ir nebuvo svarstyta. Joje numatoma darbdavio mokamus mokesčius „Sodrai“ įtraukti į darbuotojo atlyginimą, privalomojo sveikatos draudimo mokestį integruoti į gyventojų pajamų mokestį.

Taip pat siūlyta naikinti valstybės lengvatą 3-ajai pensijų pakopai. „Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis neatmeta idėjos dėl alkoholio prekybos valstybinio monopolio, didesnių akcizų, trumpesnio pardavimo laiko bei amžiaus cenzo didinimo iki 20 metų.

Specialistai kritikuoja valstybės monopolio idėją tiek kalbant apie alkoholio prekybą, tiek apie vaistines, tiek apie regionų plėtros banką, nes valstybinės institucijos dažnai veikia neefektyviai.

 Tačiau partijos lyderis tokius argumentus atmeta, nes žada, jog šias institucijas valdys profesionalai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.