Lietuvoje

2021.10.19 15:34

Tyrimas dėl Lukašenkos režimo užgrobto „Ryanair“ lėktuvo tebevyksta, įtariamųjų kol kas nėra

Modesta Gaučaitė-Znutienė, LRT.lt2021.10.19 15:34

Praėjus beveik 5 mėnesiams po to, kai Baltarusijos režimas užgrobė ir Minske nutupdė iš Atėnų į Vilnių skridusį lėktuvą, tebevyksta ikiteisminis tyrimas. Kol kas įtarimai niekam nepareikšti.

Generalinė prokurorė Nida Grunskienė antradienį žurnalistams komentavo, kad tebevyksta intensyvus ikiteisminis tyrimas dėl orlaivio, kurį gegužės pabaigoje užgrobė Baltarusija.

„Dirbama kartu su lenkų pareigūnais. Mūsų pareigūnai buvo išvykę į Lenkiją, lenkų pareigūnai buvo atvykę į Lietuvą, dalinamės informacija. Atliekamas juodosios dėžės tyrimas, ji išsiųsta į Jungtines Amerikos Valstijas. Intensyviai atliekamas ikiteisminis tyrimas“, – teigė generalinė prokurorė.

Kol kas įtarimai šiame tyrime niekam nepareikšti. Kaip sakė N. Grunskienė, į Baltarusiją išsiųstas teisinės pagalbos prašymas. Ar į tokį prašymą bus atsakyta, nėra aišku.

„Yra jungtinė tyrimo grupė, tai problemų kol kas dabar nematome“, – apie bendradarbiavimą su orlaivį valdančia įmone sakė prokurorė.

Portalas LRT.lt primena, kad gegužės 23 dieną Aliaksandro Lukašenkos režimas perėmė ir Minske nutupdė iš Atėnų į Vilnių skridusį lėktuvą, kad sulaikytų Baltarusijos opozicijos aktyvistą ir tinklaraštininką, informacinio kanalo „Nexta“ įkūrėją Romaną Protasevičių. Orlaivyje buvo beveik 100 Lietuvos piliečių.

Lietuvos generalinė prokuratūra atlieka tyrimą dėl lėktuvo užgrobimo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt