Lietuvoje

2016.10.25 23:03

Pagerbti organų donorai ir gydytojai reanimatologai

Audra Avižiūtė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.10.25 23:03

Lietuvos asociacijos „Gyvastis“ iniciatyva pagerbti organų donorai ir gydytojai reanimatologai, ruošiantys organų donorus po mirties. Po padėkos ceremonijos septyniuose didžiausiuose Lietuvos miestuose uždegta keli tūkstančiai žvakučių.

Vilniaus rotušės aikštėje liepsnojo 1410 žvakučių. Taip išreikšta padėka visiems organų donorams ir jų artimiesiems. Asociacijos „Gyvastis“ prezidentė sako, kad Lietuvoje donorystės programoje registruojasi vis daugiau žmonių.

„Žmonių, pritariančių organų donorystei, yra vis daugiau. Ir donoro kortelių užpildo vis daugiau, dabar yra maždaug 24 tūkst. Lietuvos gyventojų, kurie yra užpildę donoro kortelę, ir transplantacijų taip pat daugiau. Jau pernai per visus metus buvo atliktos 57 operacijos. Iki to laiko 50 nesiekdavo“, – sakė asociacijos prezidentė Ugnė Šakūnienė.

Renginyje pagerbti 8 gydytojai reanimatologai, ruošiantys organų donorus, taip pat 6 organų donorės – 5 mamos, padovanojusios inkstą arba dalį kepenų savo vaikui, ir žmona, padovanojusi inkstą vyrui. 

Pirmą kartą organas iš gyvo donoro Lietuvoje persodintas 1974 metais. Skaičiuojama, kad iki šiol Lietuvoje atliktos 304 tokios operacijos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.