Lietuvoje

2021.10.19 14:53

Riaušių prie Seimo byloje – 76 įtariamieji, tyrimas vyksta ir dėl neteisėto disponavimo šaunamuoju ginklu

atnaujinta 15.22
Modesta Gaučaitė-Znutienė, LRT.lt2021.10.19 14:53

Seimo salėje atsakydama į parlamentarų klausimus apie rugpjūčio 10-osios riaušes, generalinė prokurorė pateikė naujos informacijos apie vykstantį ikiteisminį tyrimą.

Antradienį Seimo salėje generalinė prokurorė N. Grunskienė kalbėjo, kad šiuo metu įtarimai dėl neteisėtų veiksmų riaušių metu pareikšti 76 asmenims. Ji taip pat teigė, ikiteisminis tyrimas vykdomas ir dėl neteisėto disponavimo šaunamuoju ginklu ir šaudmenimis.

„Įtarimai dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti yra pareikšti tik vienam asmeniui iš 76 šiame tyrime esančių įtariamųjų. <...>

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas pagal tris Baudžiamojo Kodekso straipsnius, tai yra, dėl riaušių organizavimo, dėl neteisėto informacijos apie privatų asmens gyvenimą rinkimo ir dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti. Šiuo metu ikiteisminis tyrimas atliekamas ir dėl neteisėto disponavimo šaunamuoju ginklu ir šaudmenimis, kurie buvo rasti pas įtariamuosius kratų metu“, – sakė generalinė prokurorė.

N. Grunskienė taip pat teigė, kad tyrimo medžiagoje yra ir 300 valandų riaušių metu užfiksuotos filmuotos medžiagos.

„Ikiteisminis tyrimas vyksta, jis vyksta pakankamai intensyviai, per du ikiteisminio tyrimo mėnesius apklausti 76 įtariamieji, atliktos kratos, poėmiai, baigiama peržiūrėti beveik 300 valandų vaizdo medžiagos. Tai yra labai didelis darbas, reikalaujantis kruopštumo, atidumo.

Kiekvieno įtariamojo veiksmai yra vertinami ir jei bus nuspręsta, kad nėra nusikaltimo sudėties ar trūksta įrodymų, tų asmenų atžvilgiu ikiteisminis tyrimas bus nutrauktas“, – Seimo salėje kalbėjo N. Grunskienė.

Po posėdžio generalinė prokurorė žurnalistams komentavo, kad visiems 76-iems įtariamiesiems yra paskirtos skirtingos kardomosios priemonės. Vienam įtariamajam skirta intensyvi priežiūra, kitiems skirti rašytinis pasižadėjimas neišvykti, dokumentų paėmimas.

Tiesa, generalinė prokurorė teigė, kad įtariamųjų sąrašas nėra baigtinis.

Šaunamieji ginklai ir šaudmenys buvo rasti įtariamųjų namuose atliktų kratų metu: „Pas vieną asmenį buvo rastas šaunamasis ginklas, o pas kitą šaudmenys.“

N. Grunskienė sakė, kad labai norėtųsi pasakyti, jog ikiteisminis tyrimas gali baigtis iki Naujųjų metų, tačiau turint omenyje tyrimo apimtį, ji sakė konkretaus termino nelaginti nurodyti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt