Lietuvoje

2016.10.25 17:30

R. Šimašius apie koaliciją su „valstiečiais“: nedalyvausime

15min.lt2016.10.25 17:30

Konservatoriams primygtinai kartojant, kad Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) formuojamoje koalicijoje dalyvautų tik su liberalais, pastarieji bando užbaigti šias kalbas.

Liberalų lyderis, Vilniaus meras Remigijus Šimašius antradienį pareiškė nematantis galimybių darbui „socializmo“ idėjas propaguojančioje koalicijoje – o būtent taip jis mato daugumą su LVŽS.

„Labai malonu, kad kolegos konservatoriai mano, jog tik mes, liberalai, galime juos apsaugoti nuo pavojingų užkratų, jei jie eis į koaliciją su valstiečiais.

Tačiau noriu aiškiai ir vienareikšmiškai pasakyti – ekonominis socializmas ir asmens laisvių ribojimai nėra tai, kas tinkama Lietuvai. Todėl liksime ištikimi savo rinkėjams ir oponuosime šioms idėjoms, kad ir kas jas teigtų. Jokioje koalicijoje, kuri paremta tokiomis idėjomis, nedalyvausime“, – socialiniame tinkle „Facebook“ rašo R. Šimašius.

Rinkimus triuškinančiai laimėjusi LVŽS šiuo metu dėl koalicijos kalbasi ir su antroje vietoje likusiais konservatoriais, ir su trečią vietą užėmusiais bei smarkiai nukraujavusiais socialdemokratais. „Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis ne tik netrykšta simpatijomis liberalams, bet ir užsimena apie „trečią variantą“, jei tiek konservatoriai, tiek socdemai nutartų likti opozicijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.