Lietuvoje

2021.10.19 11:11

Iš vestuvių šventės dingusio vyro paieškose – nauji faktai: liudytojai pastebėjo, o kameros užfiksavo panašų asmenį prie Danės upės

atnaujinta 15.18
Radvilė Rumšienė, LRT.lt2021.10.19 11:11

Jau daugiau nei parą Klaipėdoje aktyviai ieškoma savaitgalį dingusio klaipėdiečio Evaldo Rusio. Jaunas vyras savaitgalį skubiai paliko vestuvių šventę, kurioje dalyvavo, ir daugiau jo niekas nebematė. E. Rusio susitelkę ieško jo artimieji ir svetimi neabejingi klaipėdiečiai, tačiau kol kas vaikinas yra dingęs be žinios. Policijos pareigūnai taip pat atlieka veiksmus, aiškinantis to vakaro aplinkybes jau atskleista naujų detalių.

Tiek E. Rusio artimieji socialiniuose tinkluose, tiek uostamiesčio policijos pareigūnai skelbė, kad vaikinas dingo sekmadienio naktį tarp vidurnakčio ir 1 val., kai išėjo iš miesto centre esančiame viešbutyje vykusios vestuvių šventės.

Tačiau šiuo metu aiškėja naujos aplinkybės – panašu, kad vaikinas vakarėlį paliko anksčiau.

„Nustatytas tikslesnis laikas, nei buvo nurodyta pranešime, mat artimieji buvo nurodę, kad asmuo galimai dingo nuo 24–1 val. nakties, tačiau peržiūrėjus kamerų įrašus matyti, kad jis iš klubo išėjo apie 22.30 val. vakaro“, – LRT.lt teigė Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Andromeda Grauslienė.

Vaikino paieškai yra suburta pareigūnų grupė, ji dirba pagal numatytą veiksmų planą. Šiuo metu toliau yra peržiūrimi miestą stebinčių vaizdo kamerų įrašai, bandoma nustatyti, kur E. Rusys patraukė po to, kai paliko vakarėlį.

Kol kas neatmetamos ir tiriamos visos įmanomos versijos. Jeigu vaizdo kameros atskleis, kad vaikinas nuėjo link Danės upės, bus pasitelkiami narai.

A. Grauslienė pastebėjo, kad visuomenė labai aktyviai įsitraukė į vaikino paieškas ir talkina policijos pareigūnams.

„Iš visuomenės pagalbos sulaukėme labai daug. Mūsų pareigūnai taip pat yra prisijungę socialiniuose tinkluose prie įvairių grupių, stebi situaciją, taip pat žmonės rašo mums per „Facebooką“, skambina, siūlo savo pagalbą, suteikia informacijos. Ją reikia patikrinti“, – sakė A. Grauslienė.

Socialiniuose tinkluose žmonės dalijasi informacija apie tai, kurias vietas mieste jau tikrino, ieškodami dingusio vaikino. Žmonės išžvalgė jau nemažai apleistų teritorijų bei mažiau lankomų miesto užkaborių.

LRT.lt jau skelbė, kad tą naktį skubiai iš vakarėlio išėjęs E. Rusys nepasiėmė ir savo telefono. Dingusio vaikino artimieji patikrino telefone esančią informaciją ir tvirtina, kad E. Rusys nebuvo susitikęs su kitais draugais.

E. Rusys yra apie 180 cm. ūgio, lieso kūno sudėjimo, ant kairės rankos dilbio yra tatuiruotė. Vilkėjo raudonais marškiniais, raudonomis kelnėmis, juoda medžiagine striuke, avėjo baltus sportinius batelius, galėjo būti užsidėjęs juodą kepurę.

Naras: būtina susiaurinti paieškų plotą

Dingusiojo bičiulių žiniomis, viena iš mieste esančių vaizdo kamerų buvo užfiksavusi ryškiai apsirengusį vaikiną prie skulptūros „Žvejys“, esančios visai netoli Danės upės.

Pirmadienį E. Rusio artimieji teigė, jog su jais susisiekė liudininkas, kaip manoma, vaikiną matęs netoli viešbučio „Old Mill Hotel“.

LRT.lt jau skelbė, kad dingusio vaikino ieškantys jo aplinkos žmonės yra susisiekę su narais, tikimasi, kad bus galima pradėti žvalgyti Danės upę. Neatmetama galimybė, jog E. Rusys galėjo nuskęsti.

Nardymo instruktorius Vilius Vainora LRT.lt patvirtino, jog bendravo su dingusio vaikino artimaisiais ir yra pasirengęs padėti vandenyje ieškoti E. Rusio kūno. Vis dėlto kol kas žinoma per mažai detalių, kad būtų galima pradėti paieškas po vandeniu ir tikėtis rezultato.

Kol kas manoma, kad žvalgyti tektų Danės upės atkarpą maždaug nuo „Amberton“ viešbučio iki pat upės žiočių, kur Danė įteka į Kuršių marias.

„Tai išeina labai didžiulis paieškos laukas, čia realiai vienas, du ar trys narai gali visą savaitę ieškoti to galimai nuskendusio žmogaus. Reikėtų susiaurinti paieškos lauką iki tam tikros zonos – uostelio, upės, priekrantės“, – LRT.lt sakė V. Vainora.

Naras pasakojo, jog Danės upėje ir Pilies uostelyje matomumas paprastai yra labai prastas, tad per valandą darbo naras gali patikrinti iki 20 kv. m plotą, nes tokių operacijų metu naras atsigulęs šliaužia upės dugnu.

„Įsivaizduokite, paguldo jus pievoje, turite užsimerkti, šliaužti ir orientuotis, kur jūs einate, ką darote ir tikėtis ką nors rasti. Žinoma, gali būti sėkmės atvejis, kad įkišai galvą ir nukritai ant jo, bet 99 proc. tikėtina, kad taip nebus. Todėl ta paieška gali užsitęsti iki begalybės“, – aiškino naras.

Pašnekovo žiniomis, dingusio vaikino artimieji dar tikisi gauti netoli buvusių pastatų vaizdo kamerų įrašus, kurie galbūt atskleis daugiau informacijos apie tai, kur palikęs vakarėlį nuėjo E. Rusys, arba padės susiaurinti paieškų plotą.

Pareigūnus pasiekia labai daug informacijos, visa ji – tikrinama

Ieškant jau beveik tris paras be žinios dingusio E. Rusio aktyviai dirba ir policijos pareigūnai.

„Yra daug informacijos, žmonės siunčia ir per „Facebook“, ir skambina, siūlo savo kamerų vazdus. Visą tą informaciją patikrinti yra nemažai darbo. Ir dabar dalis darbo grupės yra išvykę tikrinti vienos informacijos, bet kol kas konkretaus galutinio rezultato neturime“, – antradienį popiet LRT.lt sakė Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja A. Grauslienė.

Kol kas policija dar nepasitelkė narų, tai bus daroma tuo atveju, jeigu bus susiaurintas paieškos laukas, bus svaresnių įtarimų, jog ieškomas vyras galėjo įkristi į Danės upę.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt