Lietuvoje

2021.10.19 10:29

Šimonytė: susirūpinimą kelia Vėlinės

atnaujinta 10.32
Modesta Gaučaitė-Znutienė, LRT.lt2021.10.19 10:29

Premjerė Ingrida Šimonytė teigia, kad artėjančios Vėlinės kelia susirūpinimą dėl galimo naujų COVID-19 atvejų skaičiaus augimo. Ji ragino gyventojus įsivertinti, kokią riziką gali kelti kelionės ilgąjį savaitgalį pas artimuosius.

Šiemet ilgasis Vėlinių savaitgalis truks keturias dienas. Premjerė I. Šimonytė antradienį Seime kalbėjo, kad būtent šis ilgasis savaitgalis kelia susirūpinimą.

„Labai gerai atsimename, kaip praėjusiais metais po Vėlinių turėjome atvejų augimo paspartėjimą. Labai raginčiau, kadangi šiais metais Vėlinės yra keturių dienų, kad žmonės, kurie ketina kažkur vykti, vis dėlto gerai apgalvotų, kur yra vykstama ir, galvojant apie susitikimus su artimaisiais, kokia yra rizika gimines ir artimuosius užkrėsti“, – teigė ministrė pirmininkė.

Šimonytei nerimą kelia Vėlinės: nors imtis judėjimo ribojimų neketinama, prašo žmonių sąmoningumo

Imtis judėjimo ribojimų ilgąjį savaitgalį neketinama, o premjerė teigė, kad kol kas yra prašoma žmonių sąmoningumo.

„Nors žinau, kad mano prašymai kai kuriems žmonėms nėra labai įdomūs, bet vis dėlto siūlyčiau į juos įsiklausyti ir ne dėl to, ką sako Vyriausybė, Seimo nariai, valdžia ar dar kažkas, o tiesiog dėl pačių žmonių saugumo“, – sakė I. Šimonytė.

Ji priminė, kad vis dar yra nepaskiepyta nemaža dalis vyriausio amžiaus žmonių, tad riziką tokiems žmonėms pirmiausia kelia juos lankantys artimieji, tai yra mes patys.

„Reikėtų tai labai gerai įvertinti ir įvairius giminių susitikimus, kurie tokiais atvejais yra įprasti, apriboti tiek, kad jie nekeltų grėsmės mums brangiausiems žmonėms“, – komentavo I. Šimonytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt