Lietuvoje

2021.10.19 10:03

Čmilytė-Nielsen nemato poreikio sekti Latvijos pavyzdžiu dėl karantino skelbimo: apie tai kalbėti dar anksti

Modesta Gaučaitė-Znutienė, LRT.lt2021.10.19 10:03

Nors Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad Lietuvoje taikomi pandemijos ribojimai yra gana švelnūs, ji nemano, kad reikėtų sekti Latvijos pavyzdžiu ir šalyje skelbti karantiną.

„Lietuva šiandien yra viena iš tų šalių, kur ribojimai yra pakankamai švelnūs, sakykime, lyginant su Italija ar ta pačia kaimynine Latvija. Tam tikrų priemonių, žinoma, turime imtis“, – sakė Seimo pirmininkė, paklausta apie ant Seimo stalo gulantį siūlymą dėl mokamų COVID-19 testų darbuotojams.

Čmilytė-Nielsen: Lietuvai svarstyti tokius COVID-19 ribojimus kaip Latvijoje kol kas per anksti

Anot jos, už savo testus turėti mokėti tie darbuotojai, kurie turi galimybę pasiskiepyti nuo COVID-19, tačiau to nedaro net ir raginami.

„Manau, kad tai viena iš tų priemonių, kuri yra pasverta ir tikiuosi, kad Seimas jai pritars“, – teigė parlamento vadovė.

Paklausta, ar reikėtų sekti Latvijos pavyzdžiu ir skelbti keturių savaičių karantiną, V. Čmilytė-Nielsen teigė, kad apie tai kalbėti dar yra anksti.

„Mes turime tas priemones, kurias šiandien svarstysime Seime ir manyčiau, kad pirmiausia turėtume išbandyti jas“, – tvirtino Seimo pirmininkė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt