Lietuvoje

2021.10.19 09:15

Skvernelio vadovaujama frakcija dėl migrantų krizės pokalbio kviečia ministrę Bilotaitę: regi operatyvumo stoką

Eleonora Budzinauskienė, ELTA2021.10.19 09:15

Antradienį Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“ pokalbio Seime kviečia vidaus reikalų ministrę Agnę Bilotaitę. Frakcija rengia susitikimą atsižvelgusi į Seimo kontrolieriaus paskelbtą ataskaitą, kurioje teigiama, kad veiksmai su prieglobsčio prašytojais prilygo draudžiamam nežmoniškam ar žeminamam žmogaus orumą elgesiui.Frakcijos nariai aptars ir kitus klausimus dėl migrantų krizės valdymo.

Pasak frakcijos seniūno Sauliaus Skvernelio, Lietuva nebus stipri valstybė, jei nesugebės operatyviai ir sklandžiai tvarkytis su šia migrantų krize.

„Praėjusią savaitę susitikę su Seimo kontrolierių įstaigos vadovu ir vaiko teisių apsaugos kontroliere aptarėme šią ataskaitą. Išgirdome, kad net ir paskelbus jos išvadas Vyriausybė nesiima operatyvių priemonių, yra delsiama spręsti problemas, o tam tikrais atvejais veiksmai lieka pažadų lygio. Suprantame, kad mūsų valstybė susidariusi sudėtinga situacija. Tačiau Lietuva privalo užtikrinti bent minimalias sąlygas, taip šioje situacijoje parodant, kad mūsų valstybė yra stipri, demokratinė ir sugebanti įveikti krizę“, – teigia S. Skvernelis.

Pasak Seimo narės Laimos Nagienės, šiuo metu kyla daug klausimų dėl tinkamų sąlygų suteikimo pačiai jautriausiai grupei – vaikams, kurie ne savo noru pateko į tokią padėtį. Jos teigimu, kitos Europos Sąjungos šalys sėkmingai sprendžia klausimus dėl gyvenimo sąlygų sulaikytų migrantų vaikams, todėl ir mes turėtumėme būti pajėgūs sekti gerąja kitų šalių praktika.

„Tačiau vis dar neaišku, koks finansavimas skirtas migrantų vaikams ir jų švietimo poreikiams užtikrinti. Nežinoma, kaip planuojama užtikrinti, kad vaikai turėtų galimybę išeiti už migrantų apgyvendinimo vietų ribų, kad jie nebūtų psichologiškai traumuojami įkalinimo įstaigą primenančios aplinkos“, – sako L. Nagienė.
Susitikime nuotoliniu būdu taip pat dalyvaus Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt