Lietuvoje

2021.10.19 08:59

Premjerė: tariamasi dėl atostogų trukmės, bet kalbos apie nuotolinio ugdymo grąžinimą nėra

atnaujinta 10.50
Gailė Jaruševičiūtė-Mockuvienė, ELTA, Milena Andrukaitytė, BNS2021.10.19 08:59

Ministerijos šiuo metu su ekspertais vertina galimybę pailginti moksleivių rudens atostogas dėl prastėjančios epidemiologinės situacijos, bet kalbos apie nuotolinio ugdymo grąžinimą nėra, sako premjerė Ingrida Šimonytė.

„Apie atostogų trukmę yra diskutuojama, manau, kai ministerijos nutars, pasitarę su ekspertais, koks sprendimas būtų geriausias, tą sprendimą pristatys, šiandien arba rytoj“, – antradienį žurnalistams Seime sakė I. Šimonytė.

Pasak premjerės, įvertinus, kad apie trečdalis visų naujų COVID-19 atvejų nustatoma vaikams ir paaugliams, ilgesnės atostogos galėtų suveikti kaip „tam tikras grandinės nutraukimas“.

„Toks sprendimas gali būti, bet apie vaikų grąžinimą į nuotolinį ugdymą kalbos nėra“, – pažymėjo Vyriausybės vadovė.

Ji taip pat sakė, kad imunizacija tarp vaikų ir paauglių didėja, bet apgailestavo, kad tai vyksta „susirgimo būdu“.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija anksčiau patvirtino, kad dėl epidemiologinės situacijos mokyklose ir galimybės pratęsti moksleivių atostogas bus tariamasi su ekspertais.

Moksleivių rudens atostogos turėtų prasidėti lapkričio 3-iąją ir trukti iki lapkričio 8-osios.

Statistikos departamento duomenimis, ugdymo įstaigose yra 590 aktyvių koronaviruso protrūkių, su jais siejami 2694 užsikrėtimai. Tai daugiau nei pusė visų protrūkių šalyje.

Prezidento patarėjas: kontaktinis vaikų ugdymas turi užsidaryti paskutinis

Prezidento Gitano Nausėdos patarėjas Paulius Baltokas pabrėžia, kad net ir blogėjant epidemiologinei situacijai kontaktinis ugdymas mokyklose turi išlikti kuo ilgiau.

„Tai prioritetas, ką kalbėjo prezidentas ir ką, tiesą sakant, sako ir Vyriausybė, kad kontaktinis vaikų ugdymas turi išlikti ilgiausiai, užsidaryti paskutinis. O dar geriau būtų, kad neužsidarytų iki pat mokslo metų galo“, – „Žinių radijui“ teigė P. Baltokas.

Tuo tarpu reaguodamas į pasirodžiusią žinią apie Švietimo, sporto ir mokslo ministerijos (ŠMSM) svarstymus dėl prastėjančios epidemiologinės situacijos Lietuvoje paankstinti ir savaite prailginti moksleivių rudens atostogas, šalies vadovo patarėjas džiaugėsi, kad prieš priimdama sprendimus ministerija tarsis su ekspertais.

Apie Vyriausybės svarstymus paankstinti moksleivių rudens atostogas ir jas pradėti jau nuo kitos savaitės ŠMSM pirmadienį pranešė LRT TELEVIZIJAI. Visgi kiek vėliau ministerija portalui LRT patikslino, kad planuojamus galimus pakeitimus pirmiausia aptars su ekspertais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt