Lietuvoje

2021.10.19 09:01

LRT žurnalistų užfiksuotos dvi migrantų šeimos vis dar Lietuvoje, tačiau du žmonės buvo neįleisti

LRT.lt2021.10.19 09:01

Pirmadienį gerokai padidėjo į Lietuvą iš Baltarusijos neteisėtai bandžiusių patekti ir pasieniečių neįleistų migrantų skaičius – jis pasiekė pusantro šimto ir buvo vienas didžiausių nuo rugpjūčio pradžios. Druskininkų pasieniečiai užfiksavo, įtariama, sieną į Lietuvą pažeidusį Baltarusijos pareigūną, dėl to pradėtas ikiteisminis tyrimas. Nuo antradienio pasienyje su Baltarusija patruliavimą pradeda Prancūzijos atsiųstas sraigtasparnis su įgula, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Per praėjusią parą, nuo pirmadienio vidurnakčio iki antradienio, pasieniečiai į Lietuvą iš Baltarusijos neleido patekti 149 neleistinose vietose tai bandžiusiems padaryti migrantams.

Dar 11 tokių aptiktųjų prie sienos pirmadienį ryte buvo VSAT patalpose – tęsėsi jų patekimo į Lietuvą ir kitų aplinkybių tikslinimas ir nustatymas. Tai pat spręsta, ar šie užsieniečiai Lietuvoje gali likti dėl humanitarinių priežasčių.

Kaip patvirtino VSAT, tai tie patys migrantai, kuriuos vakar pasienyje netoli Kabelių užfiksavo LRT žurnalistai.

Šioje migrantų grupėje buvo mažametė mergaitė, keli paaugliai vaikai ir moteris, tvirtinanti, kad laukiasi. Dar viena moteris paprašė medikų pagalbos ir pareigūnai tvirtino, kad ji ten bus nuvežta.

Tačiau du žmonės iš šios grupės, kurią sudaro dvi šeimos, nebuvo įleisti – LRT žurnalistai sutiko iš viso 13 migrantų.

Sekmadienį VSAT pareigūnai draudžiamose vietose neleido iš Baltarusijos patekti 49 neteisėtiems migrantams, šeštadienį – 91, penktadienį – 35, ketvirtadienį – 55, trečiadienį – 76, antradienį – 93.

Pirmadienį neįleistų užsieniečių skaičius – 149 – yra vienas didžiausių šiemet nuo rugpjūčio 2 d., kai pasieniečiams buvo suteikta teisė neįleisti iš Baltarusijos neteisėtai bandančių sieną kirsti migrantų. Didesni skaičiai per parą buvo fiksuoti tik rugpjūčio 8 d. ir 25 d. (po 155 asmenis) bei iškart po sprendimo dėl neįleidimo priėmimo, t. y. rugpjūčio 3 d. (247) ir 4 d. (321).

Druskininkų pasieniečiai užfiksavo, kaip Baltarusijos pareigūnas neteisėtai peržengia Lietuvos ribas

Pirmadienį vakare Druskininkų užkardos pasieniečiai sienos kontrolės priemonėmis užfiksavo, kaip iš Baltarusijos pusės prie sienos linijos priėjo trys uniformuoti asmenys. Tamsoje pasišviesdami prožektoriais iš pradžių jie sustojo prie centrinio poligonometrinio stulpelio, kuris žymi pačią sienos liniją. Nuo jo į abi puses po 2,5 metro yra pastatyti šalių sienos ženklai.

Vienas iš trijų, įtariama, pareigūnų pasišviesdamas prožektoriumi perėjo sienos liniją ir į Lietuvos teritoriją įžengė, pirminiais duomenimis, apie 2,5 metro. Apžiūrėjęs Lietuvos sienos prieigas jis grįžo į Baltarusijos pusę. Į šią vietą nedelsiant atvyko Druskininkų užkardos patruliai. Įtariama, juos pastebėję kaimyninėje šalyje buvę asmenys išjungė prožektorius ir pasišalino į Baltarusijos gilumą.

VSAT Varėnos pasienio rinktinėje dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Pirmadienį vakare ties Švenčionių rajonu prie sienos Baltarusijos pusėje buvo paleisti du šūviai.

Nuo antradienio iš oro kontroliuoti 679 km ilgio Lietuvos sieną su Baltarusija VSAT pareigūnams padės Prancūzijos muitinės sraigtasparnis su įgula. Be to, patruliniai skrydžiai vykdomi ir Vokietijos policijos bei Lietuvos pasieniečių sraigtasparniais.

Tarnybinių ginklų, specialiųjų priemonių ar fizinės prievartos veiksmų Lietuvos pasieniečiams ir jiems talkinantiems kariams praėjusią parą panaudoti neteko. Sienos kontrolė Lietuvos pusėje vykdoma sustiprintu režimu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt