Lietuvoje

2021.10.19 08:41

VRM viceministras neatmeta, kad informacija apie pasieniečių nepastebėtus migrantus žiniasklaidai ir NVO perduodama tikslingai

Rūta Kupetytė, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2021.10.19 08:41

Vidaus reikalų viceministras Kęstutis Lančinskas sako neatmetantis tikimybės, jog informacija apie kai kurių neteisėtai sieną kertančių migrantų buvimo vietą pirmiausia perduodama nevyriausybininkams ir žiniasklaidai tikslingai. Tai viceministras sakė komentuodamas pirmadienio atvejį, kai LRT žurnalistai aptiko migrantų grupę su vaikais ir tik vėliau ją aptiko pasieniečiai, pasieniečiai perdavė migrantus medikų priežiūrai.

„Kiek žinau, yra suteikta būtinoji medicinos pagalba tiems žmonėms, yra vykdoma jų tapatybės ir kilmės nustatymo procedūra, iš kokios šalies jie kilę, šį rytą informacijos dar neturiu, bet, matyt, grįžęs į savo darbo vietą jau sužinosiu, nes pareigūnai dirbo visą naktį. (...) Jie yra Lietuvos teritorijoje, bet, kaip žinote, tie, kurie yra Kybartuose, irgi laikomi neįleistais, kol procedūra nebaigta. (...) kadangi jiems reikėjo pagalbos, jiems ji buvo suteikta ar tebėra suteikiama ir jie yra Lietuvos teritorijoje“, – antradienį LRT RADIJUI minėtų migrantų grupės padėtį komentavo K. Lančinskas.

13-os migrantų grupė, teigusi, jog yra iš Afganistano, žurnalistų pasienyje buvo sutikta pirmadienio vakarą. Jie aiškino negalintys susisiekti su pasieniečiais, o dalis jų dėl prastos sveikatos esą nebegalėjo toliau eiti.

VRM viceministro teigimu, tapo „tendencija“, jog dalies į Lietuvos teritoriją patekusių migrantų koordinatės pirmiausia atsiduria žiniasklaidos arba NVO žinioje.

„Galime, matyt, spėlioti. Manau, per tam tikrą laiką mūsų tiek žvalgybos, tiek teisėsaugos tarnybos šį klausimą išsiaiškins, bet prasidėjo tikrai labai įdomi tendencija, kad asmenų grupių, kurios yra kažkiek dešimčių ar šimtų metrų Lietuvos teritorijoje, koordinatės pirmiausia atsiduria pas žurnalistus arba nevyriausybininkus ir iš jų sienos apsaugos pareigūnai sužino asmenų buvimo vietą. Įdomus reiškinys, jis reikalauja tolimesnio ir išsamesnio tyrimo“, – sakė viceministras.

K. Lančinskas neatmetė, kad tokia informacija kažkieno pirmiausia perduodama žurnalistams arba nevyriausybininkams tikslingai. „Visko gali būti“, – apie tai paklaustas sakė viceministras.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt