Lietuvoje

2021.10.18 19:04

Meteorologas įspėja pajūrio gyventojus: ketvirtadienį vėjo gūsiai sieks net 27 m/s greitį

LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2021.10.18 19:04

Permainingą savaitę pranašaujantis meteorologas Silvestras Dikčius LRT RADIJUI sako, kad suklusti turėtų vakarinių šalies rajonų gyventojai, mat jau nuo trečiadienio ims siautėti stiprus aulaukis – pietvakarių vėjas. Gera žinia bus ta, kad įsismarkavęs vėjas į Lietuvą atpūs šilto oro gurkšnį – ketvirtadienį šils iki 16 laipsnių šilumos.

Artimiausią, antradienio, naktį kritulių neturėtų būti arba jo bus labai nedaug, tačiau, anot meteorologo, bus šaltoka naktis. „Daug kur numatomos šalnos nuo 0 iki 3 laipsnių šalčio, o dirvos paviršiuje net iki 7 laipsnių šalčio, – įspėja S. Dikčius. – Tik vietomis oro temperatūra išliks teigiama. Kuršių nerijoje oras neatvės žemiau 4-6 laipsnių šilumos.


Antradienio dieną dalyje Lietuvos dar bus saulėta, tik vakarinius rajonus antroje dienos pusėje pasieks tankesni debesys. Ten gali trumpai palyti. Na o centriniuose rajonuose ir sostinėje turėsime visai neblogą dieną. Tačiau šilta, deja, nebus – oro temperatūra svyruos vos nuo 6 iki 11 laipsnių šilumos.“

Vėliau orai, pasak meteorologo, pradės keistis. Trečiadienio naktį sulauksime daugiau debesų, tad ir lietaus bus jau šiek tiek daugiau. Naktis numatoma jau šiltesnė – nuo 1 iki 6 laipsnių šilumos. „Šalnos pasitaikys tik vietomis, tik rytiniuose šalies rajonuose, ir tik ten, kur bus giedriau, – iki 2 laipsnių šalčio. Taip pat prasidės vėjo sustiprėjimas, kuris tęsis nuo trečiadienio dienos iki pat savaitgalio.

Trečiadienio dieną jau daug kur palis. Bus tikrai apniukusi diena. Pietinių krypčių vėjo gūsiai kai kur pasieks 15-17 m/s. Tas „kai kur“, tai žinoma, kad bus Lietuvos Vakaruose. Nepaisant to, su stipresniais vėjais, į šalį atplūs šiltesnio oro srautas. Trečiadienį šils jau gerokai drąsiau, palyginti su antradieniu – nuo 10 iki 15 laipsnių šilumos“, – prognozių žemėlapį komentuoja S. Dikčius.

Ketvirtadienį toliau vėjas stiprės, o žemo slėgio sūkurys dar labiau priartės prie mūsų šalies. „Naktį palis daug kur. Labiausiai kritulių klius šiaurės vakarinėje Lietuvos dalyje. Vėjo gūsiai vietomis sieks 15-20 m/s, – pajūrio gyventojus įspėja pašnekovas. – Ketvirtadienio dieną vėjas dar labiau sustiprės.

15-20 m/s gūsiai jau bus fiksuojami daugelyje šalies rajonų, o pajūryje vėjas įsismarkaus ir iki 22-27 m/s. Taigi, prie jūros bus tikrai audringa diena. Gera žinia tik ta, kad ir toliau nuo Atlanto plūs šiltesnio oro masė. Naktį oras neatvės žemiau 9-14 laipsnių šilumos. Dienos metu šils net nuo 12 iki 16 laipsnių šilumos. Taigi, bus vėjuota, drėgna, tačiau nešalta.“

Penktadienį lietus bus labiau tikėtinas šiaurės vakariniuose rajonuose. Vėjas silps labai lėtai. „Naktį vėjo gūsiai dar sieks 15-20 m/s. Pajūryje vėjas dar išlaikys 22 m/s greitį, – sako S. Dikčius. – Tačiau bus šilta. Naktį oro temperatūra svyruos nuo 6 iki 11 laipsnių šilumos. Dieną palis jau daug kur. Palengva silps vėjas. 15-20 m/s gūsiai jau bus fiksuojami tik vietomis. Silpstant vėjui, oro temperatūra pradės žemėti ir sieks 9-14 laipsnių šilumos.“

Apibendrindamas šios savaitės orus, meteorologas S. Dikčius teigia, kad mūsų laukia tokia „gana permaininga ir intensyvi darbo savaitė“.

Daugiau – specialioje LRT.lt orų rubrikoje.

Išsamios orų prognozės su S. Dikčiumi klausykitės radijo įraše.

Parengė Vismantas Žuklevičius.


Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt