Lietuvoje

2021.10.18 15:21

Pasienyje su Baltarusija LRT žurnalistai aptiko migrantų grupę su vaikais, pavakarę VSAT pareigūnai juos nugabeno link medikų

atnaujinta 20.23
LRT RADIJAS, LRT.lt, ELTA2021.10.18 15:21

LRT žurnalistų komanda aiškinasi, ar pasienyje su Baltarusija į Lietuvą neteisėtai pateko migrantų grupė su vaikais. Po 17 val. Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) atstovas patvirtino, kad pasienio pareigūnai rado minėtą neteisėtų migrantų grupę. Pavakarę VSAT pareigūnai juos nugabeno link medikų.

Pirmadienį dieną pasienyje netoli Marcinkonių esantis LRT žurnalistas Edvardas Špokas informavo, kad keliolika migrantų sako esantys iš Afganistano ir dėl prasto ryšio negalintys susisiekti su pasieniečiais. „Už maždaug kilometro nuo sienos yra 13 migrantų grupė, jie teigia esantys iš Afganistano, sako keliavę iš Afganistano apie mėnesį ar du, tiksliai negali pasakyti. Jie sako norintys likti Lietuvoje. Kol kas su jais pasieniečiai nesusisiekė“, – LRT RADIJUI sakė E. Špokas.

Pasak LRT žurnalisto, grupėje yra viena 2 mėn. besilaukianti moteris, taip pat 4 metų mergaitė, daugelis kosti, yra peršalę.

Įvykio vietoje dirbanti LRT.lt žurnalistė Jurga Bakaitė sako, kad, pirminiais duomenimis, Lietuvos sieną kirto dvi šeimos. LRT.lt žurnalistės teigimu, viena moteris teigia nebegalinti eiti, yra išsekusi ir prašo pagalbos.

LRT žurnalistai pasienyje su Baltarusija aptiko grupę migrantų su vaikais: dalis serga, reikalinga medikų pagalba

LRT.lt žurnalistė vėliau nurodė, kad pavakarę, apie 20.20 val., VSAT išsivežė migrantus, nurodydama, kad jie negali privažiuoti.

Kol kas neaišku koks likimas jų laukia.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) atstovas Giedrius Mišutis vėliau LRT RADIJO laidai „60 minučių“ patvirtino, kad pareigūnams pavyko rasti minėtą migrantų grupę.

„Mūsų pareigūnai atsidūrė toje vietoje. Dėl blogo ryšio tai užtruko, daugiau bendraujama radijo ryšiu.

Dabar bus vertinama, kokia jų sveikatos būklė, gal reikia medikų pagalbos, gal reikalinga kita pagalba, kas yra tie žmonės. Prasideda standartiniai veiksmai“, – LRT RADIJUI sako G. Mišutis.

Pasak VSAT atstovo, bus sprendžiama, ar žmones išsiųsti, ar bus nustatytos humanitarinės priežastys, kurios leistų jiems pasilikti šalyje.

„Reikia įvertinti visas aplinkybes. Tuo pačiu ir tą nepilnamečių faktorių, ir ar yra nėščia moteris. Nes, būna, duomenys nepasitvirtina“, – sako G. Mišutis.

Anot LRT.lt žurnalistės J. Bakaitės, migrantams paprašius, buvo suteikta humanitarinė pagalba.

VSAT atstovas taip pat patikslino, kad vieta, kurioje rasti neteisėti migrantai, nėra prie Marcinkonių, o jau pačiame pasienio ruože: „Gal net valstybės sienos apsaugos zonoje. Kol kas to patikslinti nėra galimybių.“

Anot G. Mišučio, matant šios dienos neteisėtai į šalį bandančių patekti migrantų grupių skaičių, antradienį, tikėtina, bus pranešta apie triženklį migrantų skaičių, kas pastaruoju metu pasitaikydavo retai.

Pasienio pareigūnai sako, kad situaciją aiškinasi, ir primena, jog migrantus pastebėję asmenys apie juos turi pranešti pareigūnams.

Pasieniečių duomenimis, praėjusią parą į Lietuvą iš Baltarusijos draudžiamose vietose neleista patekti 49 migrantams.

Į Lietuvą šiemet per pasienį su Baltarusija pateko beveik 4,2 tūkst. neteisėtų migrantų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt