Lietuvoje

2021.10.18 14:06

Ministerija tikslina informaciją dėl moksleivių atostogų: prieš priimdami sprendimą žada tartis su ekspertais

atnaujinta 16.55
LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.10.18 14:06

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) pirmadienį LRT TELEVIZIJAI pranešė, kad Vyriausybėje svarstoma galimybė paankstinti moksleivių rudens atostogas ir jas pradėti jau nuo kitos savaitės – tokiu atveju rudens atostogos truktų ne vieną, o dvi savaites. Visgi kiek vėliau ministerija savo informaciją patikslino – planuojamus galimus pakeitimus pirmiausia aptars su ekspertais.

ŠMSM atsiprašo dėl esą neteisingos informacijos, kad ketinama ankstinti mokinių atostogas.

„Lietuvoje sergamumo situacija įtempta. Stebime situaciją mokyklose, bendraujame nuolat su švietimo įstaigų vadovais. Artimiausiomis dienomis vyks susitikimas su Nepriklausomų ekspertų patariamąja taryba. Mes pasitikime ekspertais. Su jais ir aptarsime esamą situaciją. Galbūt tuomet ir atsiras siūlymų dėl situacijos mokyklose, kuriose atvejų vis dar nemažėja. Jei bus priimti sprendimai dėl atostogų ilginimo, apie juos iš karto informuosime. Pagrindinis rūpestis yra, kad vaikai būtų mokykloje“, – patikslintame LRT.lt atsiųstame pranešime teigia švietimo, mokslo ir sporto ministrės patarėjas Dainoras Lukas.

Kaip anksčiau LRT TELEVIZIJAI teigė jis, taip pat bus svarstoma galimybė, kad moksleiviai per atostogas, prieš grįždami į mokyklą, turėtų galimybę išsitirti dėl koronaviruso. Kol kas ministerija nesvarsto galimybės įvesti visuotiną nuotolinį ugdymą.

„Tam tikras atokvėpis visos šalies mastu visose mokyklose galbūt padėtų pagerinti tą situaciją, nes yra mokytojai pavargę galbūt nuo mokymo, testavimo, o po savaitės, tai yra po 2 savaičių, vėl visiems sugrįžti į mokyklas“, – kiek anksčiau LRT TELEVIZIJAI dėstė jis.

Kaip portalui LRT.lt teigė atstovai, jau yra galimybė mokykloms pačioms skelbti infekcijos plitimą ribojantį režimą, kuriuo galima naudotis ir esant prastai situacijai gali pačios pereiti trumpam (7–14 dienų) į nuotolinį ugdymą. (...) Šiuo metu serga apie 2700 mokinių, dar izoliuojasi apie 3000 mokinių. Viso testuojasi apie 40 proc. mokinių iš 327 tūkst.“, – praneša ministerija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt