Naujienų srautas

Lietuvoje2016.10.24 23:07

Užsienio žiniasklaida laužo galvą, kas Lietuvoje laimėjo rinkimus

Rūta Pukenė, DELFI.lt 2016.10.24 23:07

Seimo rinkimus Lietuvoje laimėjusi ir kone 56 mandatus užsitikrinusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) užminė mįslę užsieniečiams.  

Antrą dieną užsienio žiniasklaida mirga vis kitais apibūdinimais, kas vis dėlto laimėjo rinkimus Lietuvoje – tai fermeriai, tai agrarai, tai opocizija.

Skirtingai įvardijamas ir angliškas LVŽS pavadinimas, nors patys šios sąjungos atstovai oficialiai pateikia tokį vertimą – „Lithuanian peasant and green party“.

Ir fermeriai, ir agrarai

Štai, pavyzdžiui, „Associated Press“ agentūra, kurią cituoja ir „ABC News“, LVŽS partiją pristato kaip „The Peasants and Green Union“ bet antraštėje įvardija, kad rinkimus laimėjo „Agrarian Newcomers“ (agrariniai naujokai – liet.). Žinutė iš šios agentūros pasirodė ir „The Seatle Times“.

„Peasant and Green Union“ rinkimus laimėjo ir remiantis euronews.com. Tuo metu „Global times“ taip pat pabrėžia, kad rinkimus laimėjo „agrarian“ (agrarų – liet.) partija, tačiau tekste pavadinimas taip pat nurodomas teisingai.

Tokia pat žinutė pasirodė ir „BBC“. Laimėjusios partijos pavadinimas čia nurodomas kaip „Lithuanian Peasants and Green Union“, tačiau antraštėje teigiama, kad laimėjo „Farmers'“ partija.

Kad rinkimus laimėjo fermeriai, pabrėžia ir „France24“ naujienų portalas. Pačią partiją jie pristato kaip „The centrist Lithuanian Peasants and Green Union party“.

Švenčia opozicijos pergalę

„Lithuanian Peasants and Green Union party“ įvardijama kaip rinkimus laimėjusi ir „World Bulletin“ – Turkijos naujienų portale. Antraštėje čia nurodoma, kad laimėjusieji buvo „opozicijos akys“.

Tokią pat žinutę pateikia ir dw.com – tarptautinis Vokietijos transliuotojas.

Tokia sėkmė paskutinį kartą – prieš 20 metų

Pergalę rinkimuose nuskynė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, formaliai iškovojusi 54 mandatus Seime, bet priskaičiavus du save išsikėlusiuosius, kurie save sieja su partijos sąrašu – 56.

Tai didžiausias vienos partijos laimėjimas pagal mandatų skaičių nuo 1996 m. Tais metais Tėvynės sąjunga (Lietuvos konservatoriai) laimėjo 68 mandatus.

Rinkimų rezultatai lemia, kad Valstiečių ir žaliųjų sąjunga taps pagrindine valdančiąją koaliciją formuojančia partija.

Remiantis Konstitucija, ministrą pirmininką Seimo pritarimu skiria prezidentas ir paveda jam sudaryti Vyriausybę. Tai reiškia, kad Vyriausybės formavime aktyviai dalyvaus ir prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis ne kartą yra minėjęs, kad partija į premjerus siūlo partijai nepriklausantį Saulių Skvernelį. Kartas nuo karto politikas pamini ir europarlamentaro Bronio Ropės pavardę, kaip galimą kandidatą į ministro pirmininko vietą. Kaip sako R. Karbauskis, tam atvejui, jei valstiečiams žaliesiems tektų ir Seimo pirmininko kėdė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi