Lietuvoje

2021.10.18 08:34

Dėl aplaidaus duomenų tvarkymo NKSC šiemet pirmąkart skyrė administracinį nusižengimą valstybinei institucijai

LRT RADIJAS, LRT.lt2021.10.18 08:34

Nacionalinio kibernetinio saugumo centro vadovo teigimu, nepaisant augančio kibernetinių atakų skaičiaus, dalis valstybinio sektoriaus įstaigų į saugumą žvelgia aplaidžiai – bent tris įstaigas teko griežtai įspėti, o viena sulaukė ir administracinio teisės pažeidimo protokolo.

Pasak centro vadovo Ryčio Rainio, pažeidimai fiksuoti tikrinant, kaip kibernetinio saugumo reikalavimus įgyvendina svarbiausios gyventojų duomenis tvarkančios ir saugančios institucijos.

„Šiemet dirbome kaip su šluota, pravalymą darėme. Galiu pasakyti, kad šiemet buvo jau pirmosios institucijos, bent viena, kuri gavo administracinio teisės pažedimo protokolą iš mūsų institucijos – pati kraštutiniausia priemonė, kurios mes nenorime taikyti ir nesame laimingi tai darydami. Keletą metų dirbome su rekomendacijomis, patardami, bet kai kuriais atvejais niekas nepadėjo. Tarp kitko, ta institucija yra sveikatos sektoriaus, neįvardinsiu, kas konkrečiai“, – LRT RADIJUI pirmadienį sakė NKSC direktorius R. Rainys.

Administracinio nusižengimo protokolu įspėtai institucijai duotas kelių mėnesių laikotarpis nustatytus pažeidimus ištaisyti, priešingu atveju įstaigos direktorius bus baudžiamas pinigine bauda.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt