Lietuvoje

2021.10.18 09:00

Per parą į Lietuvą neįleisti 49 neteisėti migrantai, nuo rugpjūčio tokių asmenų jau yra 4 tūkstančiai

LRT.lt2021.10.18 09:00

Sekmadienį pasieniečiai į Lietuvą iš Baltarusijos neleido patekti nė vienam iš tai neteisėtai bandžiusių padaryti beveik 50 migrantų. Tokių nuo rugpjūčio pradžios neįleistų asmenų skaičius perkopė 4 tūkstančius, skelbia Valstybės sienos apsaugos tarnyba.

Per praėjusią parą, nuo sekmadienio vidurnakčio iki pirmadienio, VSAT pareigūnai draudžiamose vietose neleido iš Baltarusijos patekti 49 neteisėtiems migrantams. Šeštadienį tokių neįleista 91, penktadienį – 35, ketvirtadienį – 55, trečiadienį – 76, antradienį – 93, pirmadienį – 121.

Nė vienas migrantas sekmadienį neteisėtai į Lietuvą nepateko.

Rugpjūčio 2 d. pasieniečiams buvo suteikta teisė neįleisti iš Baltarusijos neteisėtai bandančių sieną kirsti užsieniečių. Nuo tada į Europos Sąjungą, vidurnakčio iš sekmadienio į pirmadienį duomenimis, VSAT pareigūnai neleido patekti 4013 neteisėtų migrantų.

Tuoj po vidurnakčio iš sekmadienio į pirmadienį ties Varėnos rajonu prie pat sienos Baltarusijos pusėje buvo iššauta signalinė raketa.

Tarnybinių ginklų, specialiųjų priemonių ar fizinės prievartos veiksmų Lietuvos pasieniečiams ir jiems talkinantiems kariams praėjusią parą panaudoti neteko. Sienos kontrolė Lietuvos pusėje vykdoma sustiprintu režimu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt