Lietuvoje

2021.10.18 07:06

Lietus trauksis, tačiau neilgam: naktimis beveik visoje šalyje pasirodys šalnos, o krituliai grįš savaitės viduryje

LRT RADIJAS, LRT.lt2021.10.18 07:06

Iš Lietuvos trumpam pasitrauks lietus, tačiau orai atvės. Kaip teigia Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) sinoptikas Vytautas Sakalauskas, antradienio naktį vietomis temperatūra nukris iki 3 laipsnių šalčio, o dirvos paviršiuje galimos šalnos iki 7 laipsnių. Tiesa, jau trečiadienį į šalį atslinks lietingesni, tačiau šiltesni orai.

Pirmadienį padangė jau nebus labai debesuota, o lietaus tikimybė bus menka. Pūs vidutinio stiprumo vakarų, šiaurės vakarų krypties vėjas. Iš šiaurės Lietuvos link pasuko šaltesnių orų banga todėl, nors saulė švies, tačiau temperatūra kils nenoriai.

Aukščiausia temperatūra daug kur sieks 8–11 laipsnių, tik pietvakarių Lietuvoje galima tikėtis 12 laipsnių šilumos.

Antradienio naktį orai bus ramūs, pūs nestiprus vakarų, šiaurės vakarų vėjas. Didesnio lietaus nenumatoma.

Atmosferos slėgis pakils, todėl debesų nebus daug ir naktis bus šalta – daug kur pasirodys šalnos iki 0–3 laipsnių šalčio, o dirvos paviršiuje gali būti ir iki 7 laipsnių šalčio. Tik vietomis išliks teigiama temperatūra 1–3 laipsnių, Kuršių nerijoje bus 4–6 laipsniai šilumos.

Antradienio dieną į šalį vėl atslinks lietingesni orai. Debesų tik daugės. Antroje dienos pusėje vakariniuose rajonuose pradės krapnoti lietus. Stiprės pietų, pietvakarių krypties vėjas, jis spės sustiprėti iki 5–10 m/s. Šilumos bus nedaug – 6–11 laipsnių.

Trečiadienį į Lietuvą pasuks gan aktyvus Atlanto ciklonas, jis atneš daug lietaus ir gūsingą vėja, tačiau atšils. Trečiadienio dieną bus 10–15, o ketvirtadienį 12–16 laipsnių šilumos.

Daugiau – specialioje LRT.lt orų skiltyje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt