Lietuvoje

2016.10.24 18:22

NATO šalių ambasadoriai Kijeve diskutavo apie šalies euroatlantinę integraciją

LRT.lt2016.10.24 18:22

Lietuvos ambasada kartu su NATO atstovybe Kijeve spalio 21 dieną surengė NATO šalių ambasadorių Ukrainoje susitikimą, kuriame dalyvavo ir Ukrainos vicepremjerė europinei ir euroatlantinei integracijai Ivanna Klympuš-Tsintsadze, rašoma pranešime spaudai.

„Džiaugiamės, kad Lietuvai patikėta pareiga dar dvejus metus, iki 2018 m. pabaigos, vykdyti NATO kontaktinės ambasados Ukrainoje funkcijas. Bendradarbiaudami su NATO šalių ambasadomis ir NATO atstovybe, sieksime toliau aktyviai padėti Ukrainai euroatlantinės integracijos kelyje“, – sakė Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Marius Janukonis.

I. Klympuš-Tsintsadze, dėkodama už Lietuvos ir kitų NATO šalių pagalbą, pabrėžė, kad tiek jos biuras, tiek Ukrainos vadovai yra aiškiai išreiškę pasiryžimą iki 2020 m. pasiekti NATO standartų ir vykdo tam reikalingas gynybos ir saugumo sektoriaus reformas.

NATO atstovybės Ukrainoje vadovas ir NATO Ryšių biuro direktorius Alexanderas Vinnikovas ir NATO Informacijos ir dokumentacijos centro direktorė Natalia Nemyliwska ambasadoriams pristatė reformų, kurias įgyvendinti padeda NATO šalių patarėjai, eigą, NATO ir Ukrainos bendradarbiavimą, NATO vadovų susitikime Varšuvoje priimtų sprendimų įgyvendinimą.

Lietuvos ambasada nuo 2015 m. sausio 1 d. vykdo NATO kontaktinės ambasados Ukrainoje funkcijas. Siekiant telkti NATO šalių ambasadas Ukrainoje, informuoti apie NATO ir Ukrainos partnerystės ir bendradarbiavimo aktualijas, ambasada reguliariai organizuoja ambasadų atstovų susitikimus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.