Naujienų srautas

Lietuvoje2016.10.24 18:10

Aptartos galimybės stiprinti Lietuvos ir Graikijos bendradarbiavimą užsienio politikos klausimais

LRT.lt 2016.10.24 18:10

Lietuvos užsienio reikalų ministerijos politikos direktorius Rolandas Kačinskas pirmadienį Atėnuose vykusiose dvišalėse konsultacijose su Graikijos užsienio reikalų ministerijos politikos direktoriumi Petros Mavroidis derino pozicijas aktualiais ES ir NATO darbotvarkės klausimais, aptarė dvišalio bendradarbiavimo aktualijas, tarėsi, kaip stiprinti Lietuvos ir Graikijos ryšius, teigiama URM pranešime spaudai.

Pasak R. Kačinsko, šiuo metu išnaudojamas ne visas šalių bendradarbiavimo potencialas, todėl Lietuva siekia gilinti bendradarbiavimą su Graikija įvairiose srityse.

„Abi valstybės užima svarbią geostrateginę padėtį, abi suinteresuotos stiprinti ES ir NATO išorės sienas, abi deda pastangas siekiant sau stabilios, tvirtais saitais su Europa susietos kaimynystės ir, galiausiai, abiejų valstybių tolesnę raidos sėkmę didžia dalimi lems ES sėkmė. Tai aiškiai parodo, kad esame vienoje valtyje, nors ir skirtinguose jos kraštuose, todėl šiandien kaip niekada svarbus susiklausymas ir darnūs veiksmai“, – sakė Lietuvos diplomatas.

Konsultacijų metu R. Kačinskas detaliai supažindino Graikijos politikos direktorių su saugumo aplinka Baltijos jūros regione,  akcentavo būtinybę išlaikyti vieningą, pagarba tarptautinėms teisės normoms ir principams paremtą ES politiką Rusijos atžvilgiu, ragino tęsti diplomatinę, politinę ir kt. paramą Ukrainai ir kitoms Europos Rytų kaimynystės šalims, pristatė Lietuvos lūkesčius iš naujai parengtos ES Globalios strategijos ir interesą greitai įgyvendinti NATO viršūnių susitikime Varšuvoje priimtus sprendimus.

Graikijos politikos direktorius informavo apie padėtį šalyje pabėgėlių klausimu, padėkojo už Lietuvos pagalbą siunčiant įvairių sričių ekspertus. Abiejų šalių atstovai apsikeitė pozicijomis dėl migracijos krizės ir jos sprendimo būdų. Pažymėta, jog sprendžiant migracijos krizę svarbu kovoti ir su jos priežastimis ES aktyviau prisidedant prie tarptautinių konfliktų sureguliavimo. Lietuvos politikos direktorius padėkojo Graikijai už jos indėlį į NATO misiją Egėjo jūroje siekiant sustabdyti žmonių kontrabandininkus, nelegaliai gabenančius pabėgėlius iš Turkijos į Graikijos salas.

Susitikimo metu taip pat aptartos kitos ES darbotvarkės aktualijos, situacija Libijoje, Sirijoje ir Irake, padėtis Turkijoje.

Kitais metais bus minimas Lietuvos ir Graikijos diplomatinių santykių atnaujinimo 25-metis (sausio 7 d.). Kontaktai su Graikija ir dėmesys  šiai šaliai pastaruoju metu stipriai išaugo Lietuvai pradėjus įgyvendinti prieglobsčio programą ir Lietuvai įstojus į euro zoną.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi