Lietuvoje

2021.10.17 15:25

Teismas: kariuomenė privalo nutraukti „Skalvio“ ir „Šakių“ remonto konkursą

BNS2021.10.17 15:25

Lietuvos kariuomenė privalo nutraukti priešmininio laivo „Skalvis“ bei paieškos ir gelbėjimo laivo „Šakiai“ remonto konkursą – jo sąlygas teismas pripažino neteisėtomis.

Lietuvos apeliacinis teismas spalio 14 dieną patenkino koncerno „Achemos grupė“ bendrovės „Klaipėdos laivų remontas“ (KLR) skundą ir panaikino kariuomenės balandį priimtą sprendimą konkurso laimėtoju paskelbti Lietuvos įmonės „Promar“ ir Latvijos LZK konsorciumą.

Teismas paliko iš esmės nepakeistą liepą Vilniaus apygardos teismo priimtą sprendimą.

Atsižvelgęs į tai, kad konkursas buvo sustabdytas, sutartis nepasirašyta, kai kurios jo sąlygos yra neteisėtos, Apeliacinis teismas nusprendė konkursą nutraukti.

„Kai teismas atitinkamą pirkimo sąlygą pripažįsta neteisėta, jis privalo tokį pirkimą nutraukti, nepriklausomai nuo pareikšto reikalavimo, nes pirkimo procedūros negali būti toliau vykdomos pagal neteisėtomis pripažintas pirkimo sąlygas“, – rašoma teismo nutartyje.

Teismo teigimu, kariuomenė pati sukūrė ydingą situaciją, kuomet neaiškiai suformulavo, kokius reikalavimus turi atitikti tiekėjų grupė bendrai, o kokius kiekvienas partneris atskirai.

KLR teismui teigė, kad konkurso sąlygose nurodytas kokybės bei aplinkosaugos vadybos priemones yra įdiegusi tik „Promar“, tuo metu LZK, kurios planuojamų atlikti darbų vertė viršija „Promar“, tokių sertifikatų nėra pateikusi, todėl bendrovių pasiūlymas turėtų būti atmestas.

Lietuvos kariuomenė Apeliaciniame teisme nepasisakė, o pirmosios instancijos teismui buvo nurodžiusi, kad vadybos atestatus pakanka turėti vienam iš partnerių.

Vilniaus apygardos teismas taip pat buvo nusprendęs, kad jei remonto darbus turi atlikti abu parneriai, jie abu turi įrodyti, jog atitinka reikalavimus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt