Lietuvoje

2021.10.16 16:20

VSAT atstovas apie sumažėjusius bandymus neteisėtai kirsti sieną: greičiausiai laikinas dalykas

LRT RADIJAS, LRT.lt2021.10.16 16:20

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) atstovas Giedrius Mišutis teigia, kad nors praėjusią parą fiksuota gerokai mažiau į Lietuvą bandžiusių neteisėtai patekti migrantų, to dar negalima laikyti tendencija.

Penktadienį iš Baltarusijos į Lietuvą neleista patekti 35 žmonėms. Šis skaičius pusketvirto karto mažesnis nei pirmadienį, kai fiksuota 121 migrantas.

VSAT atstovas sako, kad toks sumažėjimas greičiausiai yra laikinas.

„Neįleidžiama tiek, kiek tą dieną eina ir tie padidėjimai, sumažėjimai yra laikini. Kiekvieną savaitę būna tarsi padidėja keliomis dešimtimis, po to šiek tiek sumažėja. Tų vadinamųjų judančių, aktyvių grupių matome yra Baltarusijos pusėje, kurios priartėja prie sienos, tai nutolsta. Tokio sumažėjimo, kad praeitą parą 35, tai greičiausiai čia laikinas dalykas yra, nes tų migrantų tikrai yra kitoje pusėje ir galbūt tą parą mažiau bandymų (kirsti sieną – LRT.lt). Kažkokių labai tendencijų fiksuoti negalime“, – LRT RADIJUI G. Mišutis.

LRT.lt primena, kad ketvirtadienį neįleista 55, trečiadienį – 76, antradienį – 93, pirmadienį – 121, sekmadienį – 39, šeštadienį – 56 neteisėtai sieną bandę kirsti migrantai.

Sienos kontrolė Lietuvos pusėje vykdoma sustiprintu režimu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt