Lietuvoje

2021.10.16 14:04

Savo paties surengtoje parodoje netikėtai mirė fotožurnalistas Eugenijus Macius

LRT.lt2021.10.16 14:04

Eidamas 82-uosius metus mirė fotožurnalistas, kino ir televizijos operatorius Eugenijus Macius, praneša „Vakarų ekspresas“.

Redakcijos teigimu, penktadienio vakarą Palangoje, per savo paties nuotraukų parodos „Susitikimai“ pristatymą, jis netikėtai susmuko ant žemės.

Į šią žinią savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje sureagavo ir Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

„...Eugenijus Macius... Didis talentas, gilios sielos žmogus, nepaprastai kūrybinga asmenybė, nenuilstantis Klaipėdos metraštininkas, nuoširdžiai mylėjęs ją iki paskutiniųjų savo gyvenimo akimirkų... Neabejotinai ir Klaipėda mylėjo jį, žavėdamasi jo įkvepiančia kūryba, gebėjimu kiekviename žmoguje, patekusiame į jo foto objektyvo lauką įžvelgti, pamatyti ir perteikti tai, kas gražiausia, šilčiausia ir labai individualu...

...Deja, skaudi netektis šiandien verčia mus kalbėti būtuoju laiku...Nuoširdi užuojauta artimiesiems, gausiam šio uniklalaus ir neeilinio talento gerbėjams, šio nepaprastai paprasto ir jaukaus žmogaus draugams, bičiuliams, pažįstamiems... Liko nemarūs darbai, kuriuose visada būdavo įdėta meile žmogui ir savo kraštui plakanti širdis...“, – rašo miesto meras.

E.Macius gimė 1940 m. sausio 9 d. Palangoje. Daug metų dirbo Lietuvos kino studijoje.

E. Macius nufilmavo per 80 dokumentinių, mokslo-populiarinimo, informacinių ir reklaminių filmų, daugiau nei penkis tūkstančius siužetų ir laidų kino žurnalams „Tarybų Lietuva“, „Lietuvos pionierius” ir Lietuvos televizijai. Kaip autorius-operatorius sukūrė daugiau nei 15 videofilmų apie Klaipėdos miesto jūrines įmones.

2012 metais jis buvo apdovanotas medaliu ,,Už nuopelnus žurnalistikai“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt