Lietuvoje

2016.10.24 14:17

Du į Seimą patekę „darbiečiai“ kol kas neatskleidžia, prie kurios frakcijos šliesis

BNS2016.10.24 14:17

Du į Seimą patekę Darbo partijos, kuri rinkimuose patyrė fiasko, atstovai dar neapsisprendę, prie kurios frakcijos prisijungs naujajame Seime. Antrą kadenciją vienmandatėje apygardoje didžiausią rinkėjų pasitikėjimą gavęs Petras Čimbaras ir ketvirtą kadenciją parlamente dirbsiantis Valentinas Bukauskas neatmeta galimybės, pasikvietus kitų parlamentarų, suformuoti net „darbiečių“ frakciją.

P. Čimbaras BNS teigė jokio pasiūlymo jungtis prie „tvarkiečių“ frakcijos negavęs. „Kai vakar (sekmadienį – BNS) tai išgirdau, nustebau. Tai paleistas burbulas,“ – teigė jis.  

Partijos „Tvarka ir teisingumas” laikinasis pirmininkas Remigijus Žemaitaitis BNS sekmadienį teigė kviesiąs „darbiečius“ prisijungti prie „tvarkiečių“ frakcijos.

P. Čimbaras sako, kad sprendimui, kokioje frakcijoje dirbs, priimti laiko yra daug. „Nereikia niekur skubėti. Matysime, kas čia susidėlios. O gal mes dviese būsime auksiniai balsai?  Kas gali tai paneigti?“, – teigė jis.

Tuo tarpu V.Bukauskas sako jau sulaukęs ne tik „tvarkiečių“ pasiūlymo.

„Yra daug kas pakvietę – skambina, sveikina kviečia, bet sprendimų nėra jokių. Yra dar senoji kadencija, reikia pabaigti ją. Vėliau viskas bus žiūrima. Dabar dar nieko nesu mąstęs. Reikia susitikti su kolegomis (partijos – BNS), turime aptarti su bendruomene, kuri išrinko“, – teigė jis.

P. Čimbaras be kita ko neatmeta, kad gali bandoma kurti „darbiečių“ frakcija, prie kurios, anot jo, galėtų prisišlieti ir parlamentarai iš rinkimus laimėjusios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos.

„Gali būti. O kodėl ne? Neatmetu tokios galimybės, todėl nereikia skubėti. Ką dabar žmonės išrinko – valstiečius, tai nereiškia, kad jie rytoj bus ar užporyt. Gal jie patys sakys, kad nenori ten būti. Bus ir tokių“, – tvirtino P. Čimbaras.

Jis patikino iš Darbo partijos, kuri daugiamandatėje negavo nė vieno mandato, nesitrauksiąs: „Yra mūsų du Seimo nariai, dabar mūsų tikslas – atgaivinti partiją“.

Dabar P. Čimbaras vadovauja Kaimo reikalų komitetui, kurio vairą perėmė, kai iš „darbiečių“ frakcijos pasitraukė Saulius Bucevičius, o V. Bukauskas yra Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkas.  

Kaip ir prieš ketverius metus P. Čimbaras laimėjo Molėtų-Širvintų apygardoje, antrame rinkimų ture aplenkęs konservatorių parlamentarą Valentiną Stundį.

V. Bukauskas Telšių apygardoje laimi trečią kartą. Šįkart antrame rinkimų ture jis įveikė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovą Karolį Martinkų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt