Lietuvoje

2021.10.16 07:30

Šeštadienis bus itin rudeniškas – ne tik lis, bet ir pūs stiprokas vėjas

LRT RADIJAS, LRT.lt2021.10.16 07:30

Šeštadienis bus gana vėjuotas ir lietingas, oro temperatūra dieną svyruos tarp 9–13 laipsnių, LRT RADIJUI sako Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) sinoptikas Tadas Kantautas.

Artimiausių dienų sinoptikų prognozės nieko gero nežada – į lauką nosies kišti greičiausiai nesinorės, nes Lietuvą merks lietūs, pūs gūsingi vėjai, o temperatūra taip pat nekops į termometrų viršūnes.

Dar praėjusį savaitgalį džiuginusi bobų vasara, T. Kantauto teigimu, baigsis: „Šįkart nebus nieko panašaus vien dėl to, kad bus gerokai daugiau debesų, pūs stiprus ir gana žvarbus vakarų, pietvakarių vėjas, pajūryje gūsiai netgi sieks 15–18 m/s.“

Anot sinoptiko, iki vakaro daug kur pasirodys lietaus debesys: „[Lietus – LRT.lt] turėtų būti daugelyje rajonų. Per visą dieną jis slinks tai vienose, tai kitose vietovėse. Galima sakyti, kad iki vakaro jis pasirodys daug kur.“

Sekmadienio naktį lietus lankysis, bet daugiausia vakariniuose rajonuose. Vėjas bus smarkokas pietvakarių, vakarų krypties, tačiau pavojingų vėjo gūsių neturėtų būti. Temperatūra didžiojoje šalies dalyje nukris iki 2–7 laipsnių, pajūryje bus nuo 8 iki 10 laipsnių.

Sekmadienio dieną lietus vėl išplis į daugelį rajonų, bet jis bus nedidelis. Temperatūra bus panaši į šeštadienio ir termometro stulpeliai kils iki 9–13 laipsnių šilumos.

Daugiau – specialioje LRT.lt orų skiltyje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Vilnius
COVID-19 TRUMPAI