Naujienų srautas

Lietuvoje2016.10.24 10:15

G. Landsbergis: noras derėtis dviem frontais man nepriimtinas

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis pirmadienį pareiškė laukiantis rinkimus laimėjusių „valstiečių“ pasiūlymų. Tačiau jis kartu teigia, kad jam nepriimtina Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininko Ramūno Karbauskio pozicija derėtis dviem frontais – tiek su konservatoriais, tiek su socialdemokratais.

„Mes esame pasiruošę, laukiame pasiūlymų pradėti derybas. Mūsų pradinė pozicija tokia pat – jei derybos vyktų, jei būtų galima susiderėti dėl esminių nuostatų, matome trijų partijų koaliciją: konservatorių, valstiečių ir Liberalų sąjūdžio“, – sakė jis.

Tačiau jis teigė nematantis reikalo kol kas kurti bloko kartu su liberalais – dėl to nėra jokių susitarimų.

G. Landsbergis pridūrė, kad koalicijoje reikėtų stipraus dešiniojo balso.

Tačiau G. Landsbergis teigė nesuprantantis R. Karbauskio noro derėtis dviem frontais, ir su TS-LKD, ir su socialdemokratais.

„Nepriimtina derybų pozicija dviem frontais. R. Karbauskis turės pasirinkti, kuria kryptimi jis nori eiti, – pabrėžė jis. – Klausiau pareiškimus, kad jis nemato skirtumo tarp socialdemokratų ir konservatorių, kad galima derėtis su abiem vienu metu. Na, atleiskite, man tai nesuprantama. Kol veiks derybos dviem frontais, Tėvynės sąjunga tiesiog nedalyvaus.“

G. Landsbergis leido suprasti rimtai nevertinantis R.Karbauskio kalbų, jog į premjerus galėtų būti siūlomas europarlamentaras Bronis Ropė. Tačiau pirmadienį jis pabrėžė, kad kandidatūros nėra derybų objektas, nes TS-LKD jokiose derybose dar nedalyvauja.

Jis neatmetė, kad gali nutikti ir taip, jog partija liks opozicijoje. Pasak jo, jeigu susiformuotų „valstiečių“, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – krikščioniškų šeimų sąjungos ir socialdemokratų koalicija, jai reikėtų labai stiprios opozicijos.

D. Kreivys: rezultatai galėjo būti geresni

TS-LKD Seimo rinkimuose iškovojo 31 mandatą, 10 iš jų – antrajame rinkimų ture.

G. Landsbergis dėkojo visiems, kurie balsavo už TS-LKD ir pripažino tikėjęsis geresnių rezultatų: „Nuo savęs atsiprašau, jei tikėjotės geresnių rezultatų, bet sakau, kad kitąkart bus geriau.“

Jis aiškino, kad „valstiečių“ rezultatas įpareigoja partiją.

„Ne vieną atvejį matėme nepateisintų vilčių, sudaužytų iliuzijų, labai linkėčiau, kad taip neatsitiktų dar kartą“, – sakė jis.

Konservatorių rinkimų štabo vadovas Dainius Kreivys pripažino, kad rezultatu partija nėra patenkinta. Jis teigė manantis, kad „valstiečių“ sėkmę lėmė tai, kad šie sugebėjo sutelkti protesto balsus, atimti juos iš Darbo partijos, „tvarkiečių“ ir net iš socialdemokratų.

„Mes triuškinančio pralaimėjimo nematome. Kas mums liūdniausia, kad stipriai pralaimėjome Kaune“, – pridūrė jis.

D. Kreivys samprotavo jog, kita vertus, 275 tūkst. balsų yra daug ir tai rodo, kad žmonės konservatoriais pasitiki. Paklaustas, ar nesvarsto galimybės atsistatydinti dėl tokių rinkimų rezultatų, G. Landsbergis atsakė neigiamai.

D. Kreivys priminė, kad G. Landsbergis yra vienintelis konservatorius, nugalėjęs vienmandatėje Kaune ir tai esą rodo jo galimybę vesti partiją.

R. Karbauskis konservatorių kritiką vertina kaip spaudimą

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis G. Landsbergio siūlymą apsispręsti, su kuria politine jėga – konservatoriais ar socialdemokratais – bus formuojama koalicija, vertina kaip galimą spaudimą.

Pasak R. Karbauskio, esama padėtis – daugiausiai Seime laimėtas mandatų skaičius – LVŽS leidžia vesti derybas tiek su kairiaisiais, tiek su dešiniaisiais.

„Būtų keista, kad mes tokioje situacijoje galėtume kalbėti tik su viena politine partija“, – pirmadienį spaudos konferencijos metu teigė R. Karbauskis.

LVŽS pirmininkas taip pat teigė, kad europarlamentaro Bronio Ropės kandidatūra į Premjerus preliminariai buvo aptarta prieš porą mėnesių, tačiau dabar toks scenarijus darosi vis labiau realus. Rinkimų naktį R. Karbauskis žurnalistams teigė, kad, „valstiečiams-žaliesiems“ išsiderėjus Premjero ir Seimo Pirmininko postus, B. Ropė galėtų būti Premjeru. Iki šiol pagrindiniu LVŽS kandidatu vadovauti Vyriausybei buvo įvardijamas Saulius Skvernelis.

R. Karbauskis taip pat patvirtino, kad artimiausiu metu įvyks susitikimas su Prezidente Dalia Grybauskaite, o Prezidentūra turės tokias pačias galimybes, kaip ir koalicijos parteriai, siūlyti kandidatus į ministrus.

„Prezidentūra turės prioritetą siūlant krašto apsaugos ir užsienio reikalų ministrus“, – teigė R. Karbauskis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi