Lietuvoje

2021.10.15 14:55

Premjerė poreikio lokaliems karantinams nemato: apribojimų pakanka

atnaujinta 15.00
Modesta Gaučaitė-Znutienė, LRT.lt2021.10.15 14:55

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė penktadienį lankydamasi Joniškyje sakė, kad nors teoriškai sprendimai dėl lokalių karantinų yra įmanomi, visgi kol kas jų priimti nereikia, nes pakanka esamų ribojimų. Tiesa, premjerė dar kartą paragino gyventojus saugotis ir saugoti savo artimiuosius.

Joniškis yra antra didžiausią sergamumo COVID-19 rodiklį turinti savivaldybė Lietuvoje. Penktadienį ten besilankiusi premjerė Ingrida Šimonytė komentavo, kad atvejų statistika gali būti šiek tiek apgaulinga.

Šimonytė nemato būtinybės įvesti naujų ribojimų: dabartinių pakanka

„Todėl, kad iš kiekvienos dienos atvejų, kuriuos dabar fiksuojame, apie 20 proc. yra žmonės, kurie negalėjo būti paskiepyti, tai yra vaikai iki 12 metų, kuriems vakcinų kol kas neturime. Iki trečdalio yra žmonės, kurie buvo pilnai paskiepyti ir likęs laukas yra daugiausia žmonių, kurie yra neskiepyti“, – kalbėjo ministrė pirmininkė.

Anot I. Šimonytės, svarbu, kiek konkrečiose savivaldybėse yra pasiskiepijusių žmonių ir kiek yra atvejų, kurie baigsis arba hospitalizacija, arba, blogiausiu atveju, mirtimi.

„Matyt, kad pats atvejų skaičius, turint vakciną, yra tam tikras tendencijų indikatorius, bet nėra svarbiausias rodiklis, į kurį reikia žiūrėti.

Jei Lietuvoje būtų pasiskiepiję visi, mes vis tiek turėtume atvejų, nes yra žmonių, kurie pasiskiepiję užsikrečia. Bet tiek užimtų lovų, tiek, ypatingai, mirčių mes turėtume gerokai mažiau, o gal netekčių ir iš viso labai mažai“, – sakė premjerė.

Paklausta, ar situacijai negerėjant būtų svarstoma kai kuriose savivaldybėse įvesti lokalų karantiną, I. Šimonytė kalbėjo, kad teoriškai tokie sprendimai yra įmanomi, bet kyla klausimas, ar tam yra būtinybė.

„Dabar Vyriausybė mano, kad tie apribojimai, kurie yra, kurie kažkuria prasme riboja užsikrėtimo rizikas tokiose vietose, kur susirenka daug žmonių uždarose patalpose, kad tų apribojimų pakanka.

Griežto karantino ir judėjimo apribojimų logika pavasarį ar žiemą buvo susijusi su tuo, kad neturėjome vakcinų arba turėjome labai mažai. Dabar sprendimas yra, jis yra labai aiškus“, – komentavo ministrė pirmininkė.

I. Šimonytė pabrėžė, kad gyventojai turėtų skiepytis ir toliau laikytis kaukių dėvėjimo reikalavimų bei rankų plovimo, atstumų laikymosi ir kitų rekomendacijų. Ji taip pat paragino žmones rūpintis savo vyresnio amžiaus artimaisiais paskatinant juos skiepytis.

„Žmonės kartais sako, kad jų seni tėvai niekur nevaikšto. Galbūt seni tėvai niekur ir nevaikšto, bet mes pas tuos senus tėvus ateiname. Deja, labai dažnai jie užsikrečia būdami neskiepyti ir tai baigiasi liūdnai.

Vyriausybė dabar laikosi pagrindinės linijos, kad mes visais būdais raginame skiepyti. Kartais ir nemaloniais [būdais], tarkime, tų pačių nemokamų testų galimybė, kuri buvo pagrįsta, kai neturėjome vakcinų. Bet dabar, kai vakcina yra nemokama, saugi ir prieinama, vis dėlto, tas laikotarpis, kai mokesčių mokėtojai subsidijuoja kažkieno asmeninius pasirinkimus, turėtų baigtis“, – tvirtino I. Šimonytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt