Lietuvoje

2021.10.15 16:45

Kol kas neaišku, ką prezidentas mano apie narkotikų dekriminalizavimą, – vertins vėliau

Modesta Gaučaitė-Znutienė, LRT.lt2021.10.15 16:45

Seimas ketvirtadienį po svarstymo pritarė pataisoms dėl mažo kiekio narkotinių medžiagų dekriminalizavimo. Tiesa, kol kas neaišku, ką apie tokias pataisas mano prezidentas Gitanas Nausėda.

Parlamentas antradienį svarstymo metu balsų dauguma pritarė Laisvės partijos atstovų rengtoms Baudžiamojo kodekso (BK) pataisoms, kuriomis siekiama numatyti, kad už mažo kiekio narkotinių medžiagų turėjimą be tikslo platinti būtų skiriama ne baudžiamoji, o administracinė atsakomybė.

Po Seimo balsavimo socialiniuose tinkluose pasirodė įrašai klausiančiųjų, ką apie tai mano prezidentas G. Nausėda. Portalas LRT.lt paklausė šalies vadovo atstovų, kokia yra jo nuomonė, tačiau kol kas prezidentas vertinti pataisų nesiima.

„Jūsų minimas BK pataisas Prezidentas vertins tada, kai Seimas priims jų galutinį variantą“, – į LRT.lt klausimus raštu atsakė G. Nausėdos atstovas spaudai Ridas Jasiulionis.

Liko vienas balsavimas

Portalas LRT.lt primena, kad Laisvės partijos atstovė, parlamentarė Morgana Danielė BK ir Administracinių nusižengimų kodekso (ANK) pataisomis siūlo dekriminalizuoti nedidelio kiekio narkotinių medžiagų turėjimą be tikslo jas platinti.

Siūloma iš BK išbraukti nuostatą, kad tas, kas neteisėtai gamino, perdirbo, įgijo, laikė, gabeno ar siuntė nedidelį kiekį narkotinių ar psichotropinių medžiagų neturėdamas tikslo jų parduoti ar kitaip platinti, padarė baudžiamąjį nusižengimą ir baudžiamas viešaisiais darbais arba laisvės apribojimu, arba bauda, arba areštu.

Ši nuostata atsidurtų ANK ir nedidelio kiekio narkotinių ar psichotropinių medžiagų neteisėtas gaminimas, perdirbimas, įgijimas, laikymas, gabenimas ar siuntimas be tikslo jas platinti, kaip po pasiūlymų svarstymo nutarė Seimo nariai, užtrauktų baudą nuo 50 iki 350 eurų. Pakartotinis nusižengimas užtrauktų nuo 300 iki 500 eurų dydžio baudą.

Kartu ANK numatyta, kad už narkotinių medžiagų vartojimą be gydytojo paskyrimo būtų skiriama bauda nuo 50 iki 250 eurų, už pakartotinį nusižengimą – bauda nuo 200 iki 350 eurų.

Padarius šiuos nusižengimus pakartotinai, gali būti taikomas įpareigojimas dalyvauti prevencinėse, gydymo ar kitokiose elgesį keičiančiose programose.

Taip pat BK siūloma praplėsti bausmių už neteisėtą disponavimą didesniu nei nedidelis kiekis narkotinių medžiagų be tikslo jas platinti sąrašą, numatant, kad už tai būtų baudžiama ne tik bauda, areštu ir laisvės atėmimo bausme iki 2 metų, bet ir viešaisiais darbais ir laisvės apribojimu.

Tam, kad pataisos būtų priimtos, Seimas joms turi pritarti dar vieną kartą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt