Lietuvoje

2016.10.24 12:47

A. Butkevičius: nesiruošiu užimti jokių atsakingų pareigų vyriausybėje

„Jei derybų metu būtų priimtas sprendimas, kad Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) dalyvaus valdančiojoje daugumoje, aš tikrai asmeniškai nesiruošiu užimti jokių atsakingų pareigų vyriausybėje“, – spaudos konferencijoje po rinkimų antrojo turo tikina premjeras Algirdas Butkevičius. Pripažindamas LSDP pralaimėjimą rinkimuose, socialdemokratų pirmininkas pažymi, kad dalis partijos pirmininko pavaduotojų nepateisino jiems keliamų tikslų, todėl turėtų būti svarstomas jų likimas partijoje.

 „Manau, kad pritrūko aktyvesnio darbo Seimo narių, per ilgai šildėmės aukštų partijos reitingų šviesoje. Partijai labai stipriai pakenkė dirbtinai eskaluojami skandalai, dėl kurių turėjome teisintis, o visuomenė nenorėjo tų pasiteisinimų klausytis“, –  priežastis, kodėl socialdemokratams nepasisekė rinkimuose, vardija A. Butkevičius.

Tačiau LDSP lyderis įsitikinęs, kad kai kuriems politikams bus gėda, kai po metų ar kelių paaiškės, kad kai kurie politiniai skandalai, kuriais buvo siekiama visuomenę įtikinti, jog valdančioji dauguma ir vyriausybė buvusi korumpuota ar neskaidri, buvo sukurti specialiai.

„Aš asmeniškai ir mano komanda turi prisiimti atsakomybę, tačiau kaip ministras pirmininkas noriu užtikrinti, kad vyriausybė stabiliai dirbs iki tol, kol bus perduoti įgaliojimai naujai vyriausybei. Kaip partijos pirmininkas turiu užtikrinti stabilumą partijoje.

Partijos suvažiavimas turi vykti ne gegužę, o kovą, kad iki kovo mėnesio skyriai galėtų pradėti diskusiją dėl naujo mūsų partijos lyderio. Taip pat noriu pabrėžti ir dėl mūsų partijos pirmininko pavaduotojų – dalis pirmininko pavaduotojų tikrai nepateisino mūsų partijos numatytų tikslų“, – pažymi A. Butkevičius.

Premjeras sako manantis, kad LSDP būtų naudingiau dirbti opozicijoje, tačiau šis klausimas bus svarstomas partijos valdyboje, taryboje, prezidiume. „Jei derybų metu būtų priimtas sprendimas, kad socialdemokratai dalyvaus valdančiojoje daugumoje, aš tikrai asmeniškai nesiruošiu užimti jokių atsakingų pareigų vyriausybėje“, – tikino premjeras.

Pasak premjero, šiuo metu jam atsistatydinti būtų netikslinga, bet partijos pirmininko rinkimuose savo kandidatūros jis greičiausiai nekels. 

Taip pat jis patikino, kad Prezidento rinkimuose dalyvauti neketina.

Tai jis pareiškė naujienų agentūros BNS pirmadienį Valdovų rūmuose Vilniuje rengiamoje politinių partijų lyderių spaudos konferencijoje.