Lietuvoje

2021.10.15 19:47

LRT trumpai. Aktualu tėvams ir mokytojams: kaip elgtis, jei vaikas turėjo didelės rizikos kontaktą su susirgusiuoju COVID-19

LRT.lt2021.10.15 19:47

Kaip rodo susirgimų COVID-19 statistika, daugiausia aktyvių protrūkių nustatoma ugdymo įstaigose. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) paaiškino, kaip derėtų elgtis, jei vaikas turėjo didelės rizikos kontaktą. 

Kaip rodo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenys, praėjusios savaitės pabaigoje daugiausia aktyvių protrūkių (469) buvo registruota ugdymo įstaigose.

Didžiąją dalį, kaip ir ankstesniais laikotarpiais, sudaro pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo įstaigos. O protrūkiai ikimokyklinio ugdymo įstaigose siekia beveik 12 proc., skaičiuojant nuo visų šiuo metu registruotų aktyvių protrūkių. 96 proc. šių protrūkių nėra gausūs, juose registruota mažiau nei dešimt susijusių pirminių atvejų.

Šią savaitę premjerė Ingrida Šimonytė sakė, kad trečdalis naujai susirgusiųjų yra vaikai ir paaugliai.

Kaip elgtis, jei sąlytį su COVID-19 sergančiuoju ugdymo įstaigoje turėjo vaikas, besimokantis pagal ikimokyklinio ar priešmokyklinio ugdymo programą.

Kaip elgtis, jei sąlytį su COVID-19 sergančiuoju ugdymo įstaigoje turėjo vaikas, besimokantis pagal pradinio, vidurinio ar pagrindinio ugdymo programą.

Kaip elgtis, jei sąlytį su COVID-19 sergančiuoju ne ugdymo įstaigoje turėjo vaikas, besimokantis pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio, vidurinio ar pagrindinio mokymo programą.

Kaip elgtis, jei sąlytį su COVID-19 sergančiuoju turėjo vakcinuotas arba persirgęs ugdymo įstaigos darbuotojas.

Kaip elgtis, jei sąlytį su COVID-19 sergančiuoju turėjo nevakcinuotas arba nepersirgęs ugdymo įstaigos darbuotojas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt