Lietuvoje

2016.10.24 09:22

Konservatoriai: į valdžią nesiveržiame

Vilija Andrulevičiūtė, LRT.lt2016.10.24 09:22

Galvojome, kad rinkimų rezultatai atrodys šiek tiek geriau, tokios bangos, kokią gavo valstiečiai ir žalieji, prognozuoti negalėjome, rinkimų rezultatus komentuoja Andrius Kubilius.

„Valstiečiams tenka didžiulė atsakomybė ir sunkiausias klausimas yra tas, ar jie tokiai atsakomybei pasirengę. Į šį klausimą galėsime atsakyti tik geriau susipažinę su šia partija, nes matėme daug skirtingų jos veidų, ypač pastaruoju laikotarpiu. Jei Saulius Skvernelis yra racionalesnis, tai Ramūno Karbauskio veiksmuose ir kalbose matėme daug neracionalių ir emocingų aspektų. Kaip atrodys frakcijos Seime, jų sugebėjimas realizuoti racionalią atsakomybę, šiandieną galime tik spėlioti“, – kalba A. Kubilius.

Ar TS-LKD galėtų būti koalicijoje su LVŽS, A. Kubilius sako atsakymo šiandieną neturinis, tačiau, pasak jo, jam nerimo kelia neracionalus LVŽS lyderių elgesys paskutinėmis dienomis. „Tikrai nemanau, kad galėtume dalyvauti tokioje koalicijoje, kuri nesugebės elgtis racionaliai“, – teigia. A. Kubilius.

G. Landsbergis: į valdžią nesiveržiame

„Mes nesiveržiame į valdžią“, – paklaustas žurnalistų, ar traukiasi į opoziciją, teigia TS-LKD pirmininkas Gabrielius Landsbergis.

„Mes kalbamės apie darbus ir principus. Kalbant apie debatuose minėtus profesionalus, jų profesionalumas ir kompetencijos kelia abejonių. Į tai žiūriu daugiau nei atsargiai“, – teigė G. Landsbergis.

Partijos pirmininkas sako matantis daugiau sąsajų, nei su LVŽS. 

Paklaustas, ar tikisi sulaukti LVŽS derybininkų, G. Landsbergis sakė atsakymo į klausimą neturintis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.