Lietuvoje

2016.10.23 23:40

R. Karbauskis: premjeru galėtų būti S. Skvernelis arba B. Ropė

BNS, ELTA, DELFI.lt, Vilija Andrulevičiūtė, LRT.lt2016.10.23 23:40

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatu į ministrus pirmininkus galėtų būti partijos sąrašo lyderis arba europarlamentaras Bronis Ropė, sako „valstiečių“ pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

„Pakviesime partijas dvi šnekėtis, kurios bus antra ir trečia. Šnekėsime apie vertybes, kada pašnekėsime apie vertybes, suderinsime programas, tada šnekėsimės apie galimas koalicijas“, – žurnalistams teigė R. Karbauskis.

Preliminariais duomenimis, LVŽS Seime iš viso gali turėti apie 50 parlamentarų.

„Yra minėtas anksčiau mūsų Bronis Ropė“, – LRT televizijoje sakė R. Karbauskis, paklaustas, ar S. Skvernelis yra jų vienintelis kandidatas į ministro pirmininko postą.

Pasak jo, B. Ropės kandidatūra būtų svarstoma, jeigu Valstiečiams ir žaliesiems atitektų ir premjero, ir Seimo pirmininko postas.

„Gali būti taip, kad ir Seimo pirmininko postas, ir premjero postas bus mūsų frakcijos, dėl to gali būti, kad reikės pergalvoti viską“, – sakė jis.

„Kai pakalbėsime dėl vertybių – šnekėsime dėl koalicijos. Nestatysime vežimo prieš arklį. Mes turime blogą demografinę prognozę – ir dėl to turime dirbti visi. Kaip įmanydami“, – aiškino R. Karbauskis.

Kalbėdamas LRT televizijos eteryje LVŽS lyderis dar kartą pabrėžė, jog bus ieškoma sričių profesionalų, kurie ir taptų ministrais.

Tuo metu konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis teigė, jog turguje dalyvauti nesiruošia: „Yra esminiai principai – skaidrumas, atskaitingumas, kalbėjimas apie darbus, ir jei šie principai priimtini, galime kalbėtis.“

Papildyta 23:33. S. Skvernelis premjero kėdės dar nesimatuoja

Kiek po vidurnakčio į rinkiminį štabą grįžęs Lietuvos valstiečių ir žaliųjų (LVŽS) atstovas Saulius Skvernelis neslėpė šypsenos ir džiugiai priėmė kolegų sveikinimus.

„Šiandien džiaugiuosi, kad esu išrinktas Seimo nariu. Dėkoju Karoliniškių ir Pilaitės gyventojams už tai“, – sakė jis. Anot S. Skvernelio, premjero kėdės jis dar nesimatuoja – laukia, kaip bus. „Pas mus yra ne vienas žmogus, kuris galėtų vadovauti vyriausybei“, – aiškino jis, prašydamas palaukti pirmadienio ryto, kai bus imama konkrečiai kalbėti su konkrečiomis partijomis dėl konkrečių pozicijų.

Pasak LVŽS atstovo, politinės partijos, kurios nori įgyvendinti pokyčius, bus kviečiamos susitarti ir dirbti kartu. „Sutikčiau dirbti ten, kur Lietuvai bus geriausia, kur galėsime geriausiai įgyvendinti žmonių lūkesčius“, – aiškino S. Skvernelis.

Anot pašnekovo, po rinkimų rezultatų nuotaikos keičiasi, tad jis nori „pralaukti“ karštas emocijas. Besiderėsiantis jis aiškino kartu su R. Karbauskiu.

Papildyta 23:09. V. Landsbergis: tai – prastos tendencijos visai šaliai

Profesorius Vytautas Landsbergis, vertindamas antrojo turo rezultatus, teigia, kad jų tendencijos nėra prastos konservatoriams, tai yra prastos tendencijos šaliai. 

„Tai nėra vienos partijos problema – žmonės neskiria kas yra kas ir jais galima manipuliuoti. Ateina nežinomi žmonės, gal jie dar pasirodys, kas jie tokie, gal jie nėra blogi. Ateina gyvi žmonės su savo atsakomybe. Valdant valstiečiams prie kolūkių gal negrįšime, tačiau bus kolūkinės nomenklatūros“, – kalba V. Landsbergis.                   

Profesorius teigia abejojantis, ar laimėję LVŽS dėl koalicijos derėtųsi su TS-LKD. V. Landsbergis teigia manantis, kad koaliciją formuos LVŽS su socialdemokratais.

Nors šie rinkimai yra tituluojami permainų rinkimais, profesoriaus teigimu, jokių permainų nebus. „Tai – vilties, kad bus permainų rinkimai“, – LRT.lt sako V. Landsbergis.

G. Landsbergis: matau liberalus būsimoje koalicijoje

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos pirmininkas G. Landsbergis galimose derybose su valstiečiais dėl valdančiosios koalicijos nesiruošia nusileisti dėl liberalų, ir ligšiolinius jų pareiškimus laiko rinkimų kampanijos, o ne derybų dalimi.

„Aš tikrai matau liberalus būsimoje koalicijoje. Išties aš manau, kad tik gavęs progą kviesiu liberalus, kai pradės matytis rezultatai. Jeigu tokia galimybė bus kviesti liberalus bendram darbui, pradėti kalbėti apie bendrus siekius, kuriuos mes galime padaryti naujoje vyriausybėje“, – sakė G. Landsbergis.

Valstiečių pareiškimus, kad nenori koalicijos su liberalais, TS-LKD lyderis vertina kaip priešrinkiminę, o ne derybinę poziciją.

„Sąlygų buvo labai daug, kol kas man jos yra prieštaraujančios viena kitai, aš dar kartą pakartosiu, aš nemanau, kad tai buvo derybinės pozicijos. Greičiausiai tai buvo agitacija ir savo rinkėjų mobilizacija“, – sakė G. Landsbergis.

Kol kas konservatorių lyderiui nėra aiškios derybinės pozicijos.

„Neaiškios dar yra derybinės pozicijos, kadangi dar nėra suskaičiuotos vienmandatės. Tas, kuris ves arba pirmaus pagal mandatų skaičių, greičiausiai ir bus tas, aplink kurį formuosis koalicija. Tas, kuris bus antrasis, gal turės didesnę manevro laisvę“, – sakė jis.

R. Karbauskis: pildosi maksimalus scenarijus mūsų partijai turėti 50 mandatų

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) vadovas Ramūnas Karbauskis tikisi pergalės Seimo rinkimuose ryškia persvara prieš artimiausius konkurentus.

„Aš tikiu, kad gali būti pakankamai įdomus rezultatas. Įdomus ta prasme, kad gali būti, kad laimėsime labai stipriai (...), galbūt dešimt mandatų daugiau, negu kiti. Kol kas neabejoju tuo“, – sako jis.

„Jūs tikriausiai girdėjote mano pasakymą, kad (tikimės) nuo 35 iki 50 mandatų. Tai pildosi, atrodo, tas maksimalus scenarijus“, - žurnalistams partijos rinkimų štabe sekmadienį sakė R.Karbauskis.

Jis sako pasiryžęs prisiimti atsakomybę formuojant valdančiąją koaliciją, taip pat primena, kad potencialūs koalicijos partneriai yra konservatoriai ir socialdemokratai, bet ne liberalai. „Valstiečiai“ planuoja sudaryti dvi derybines grupes, kurios su minėtomis partijomis derins vertybines nuostatas.

Jis taip pat žada nepradėti derybų dėl koalicijos, kol nesutars dėl partijų programų, o su liberalais ir konservatoriais, kaip bloku, nemato ateities vyriausybėje.

„Jei susitars konservatoriai su liberalais, tai galės patys tą koaliciją ir turėti“, – žurnalistams partijos štabe sekmadienio vakarą sakė R. Karbauskis.

„Tiesiog nematome liberalų jokiam variante koalicijoje dėl vertybinių skirtumų ir dėl bylos, kuri yra nebaigta“, – pridūrė R. Karbauskis.

Liberalai: tai patys geriausi rezultatai mūsų partijos istorijoje

Liberalų sąjūdžio rinkimų programos koordinatorius Gintaras Steponavičius BNS teigė, kad dėl ideologinių nuostatų liberalai nenusileis ir nesistengs būti koalicijoje, kurioje nieko negalėtų padaryti.

„Mes savo vertybių taip pat neketiname išsižadėti vardan kažkokių bandymų dirbtinai įsiprašyti į koalicijas. Aš manau, kad sulauksime rezultatų ir kokioje situacijoje bebūtume - daugumoje ar mažumoje – savo vertybes ginsime. (...) Dirbtinai būti kokioje nors koalicijoje ir nieko joje nelemti tai nėra turbūt mūsų siekis, švelniai tariant. Ir leiskime tiems, kas turi didžiausią pasitikėjimą, pasirodyti kaip jiems sekasi“, – BNS sakė G. Steponavičius.

Liberalų atstovas Remigijus Šimašius LRT televizijos eteryje sakė, kad liberalams tai pats geriausias rezultatas istorijoje: „Palaikymas yra padidėjęs, esu dėkingas visiems žmonėms. Ar būsime opozicijoje ar pozicijoje, vis tiek stengsimės.“

A. Kubilius: būsimos koalicijos lyderiai turėtų būti patikrinti specialiųjų tarnybų

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininko pavaduotojas Andrius Kubilius siūlo, kad būsimos koalicijos lyderiai, nepaisant to, ar užims postus vyriausybėje, ar ne, turėtų būti patikrinti specialiųjų tarnybų.

A. Kubilius neslepia, kad šį siūlymą taiko Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkui verslininkui Ramūnui Karbauskiui. Tuo metu Valstiečių ir žaliųjų sąjungos sąrašo lyderis Saulius Skvernelis tokias užuominas sako laikantis nerimtomis.

„Mane stebina R. Karbauskio noras neiti į vyriausybę, likti Seime. Aš keliu klausimą, kas po tuo slypi. Būtų gerai, kad pasirašant koalicijos sutartį visi koalicijos lyderiai, kurie pasirašinės sutartį, būtų praėję toki pat spectarnybų patikrinimą, kokį praeina Vyriausybės nariai ir premjeras“, – sekmadienį jau pasibaigus rinkimams „Info TV“ sakė A. Kubilius.

Paklaustas, kam to reikia, konservatorius atsakė: „O tam ir reikia. (...) Kad niekas nenorėtų to išvengti.“

„Rinkimų kampanija baigėsi. Pastarųjų dviejų savaičių interpretacijos ištrauktos, paskutinis desperacinis bandymas pamatyti Rusijos grėsmę ar dar ką nors. Tai yra nerimta. Ir tikrai neabejoju ir manau, kad tai galėtų būti kokia nors kliūtis dėl to, kad kažkas negalėtų dirbti ar eiti dirbti į vyriausybę“, – į A. Kubiliaus svarstymus atsakė S. Skvernelis.

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis per rinkimų kampaniją ne kartą pabrėžė pats nesieksiantis postų vyriausybėje ir besirinksiantis darbą Seime.

R. Karbauskis sekmadienį BNS teigė nekeičiantis pozicijos dėl darbo Seime, o A. Kubiliaus siūlymą aiškino nuoskaudomis dėl išsakytos kritikos, kad buvęs premjeras netiktų eiti finansų ministro pareigas.

„A.Kubiliui skauda, kad jis netaps ministru ir dėl viso šio skaudulio jis kalba visokius niekus. Aš galiu pereiti visas tarnybas, kurias tik reikia, vistiek į Vyriausybę neisiu. Be abejonių (sutikčiau tikrintis) – esu visa tai praėjęs nuo 26 metų“, – BNS sakė R. Karbauskis.

Saulius Skvernelis
2021.05.07 09:27

Skvernelis: rengiamas partnerystės įstatymas iš esmės įteisintų vienalyčių šeimą

palaiko „Šeimos maršo“ idėją