Lietuvoje

2021.10.15 09:24

„Valstiečių“ lyderis Karbauskis: galimybių pasas kenkia ekonomikai

atnaujinta 09.35
Gailė Jaruševičiūtė-Mockuvienė, ELTA, BNS2021.10.15 09:24

Opozicinės Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis teigia, kad reikia atšaukti galimybių paso galiojimą, nes jis kenkia ekonomikai.

„Pirmiausia reikėtų atšaukti galimybių pasą, tai sprendimas, kuris labai stipriai kenkia mūsų ekonomikai (...) pasekmės bus labai skaudžios“, – penktadienį Žinių radijui sakė jis.

Galimybių pasą turi asmenys, pasiskiepiję nuo COVID-19, persirgę šia liga arba pasidarę testą. Neturintieji šio dokumento negali lankytis didesnėse parduotuvėse, maitinimo įstaigose, laisvalaikio vietose, kirpyklos ir pan.

Politiko teigimu, dar labiau verslui pakenks Vyriausybės siūlymas, kad nuo COVID-19 nepasiskiepiję darbuotojai mokėtų už savo testus.

„Kalbant apie testų apmokestinimą, turime situaciją, kad iš įmonių, ypač prekybos įmonių, išeina tūkstančiai žmonių. Tai susiję su tuo, kad žmonėms gali tekti mokėti už testus, ir susiję su privalomu skiepijimusi“, – pareiškė R. Karbauskis.

„Žmonės pasirenka geriau gauti mažesnes pašalpas nei šiek tiek didesnį atlyginimą ir prievarta daryti kažką“, – tvirtino jis.

Seime skubos tvarka svarstomos Vyriausybės pataisos, kad sveikatos patikrinimas dėl užkrečiamosios ligos, dėl kurios paskelbta ekstremali padėtis arba karantinas, esant vakcinos prieinamumui, būtų finansuojamas darbuotojo lėšomis arba darbdavio sprendimu jo lėšomis.

Išimtis būtų taikoma darbuotojams, kurie negali pasiskiepyti dėl medicininių priežasčių. Jų testavimas ir toliau būtų finansuojamas iš biudžeto.

Vyriausybė teigia, kad tokia prievolė turėtų paskatinti žmones skiepytis nuo šios ligos.

Vyriausybės sudarytame veiklos sričių sąraše, kurio darbuotojai turi nuolat testuotis dėl COVID-19, yra medicinos, švietimo, maitinimo, prekybos, viešojo administravimo darbuotojai, vežėjai, profesinės karo tarnybos kariai. Tikrintis reikia kas septynias–dešimt dienų.

R. Karbauskis: buvę kolegos labai aktyviai bando pervilioti LVŽS narius į naujai steigiamą partiją „Vardan Lietuvos“

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis tikina, kad nuo „valstiečių“ frakcijos Seime atskilę ir frakciją „Vardan Lietuvos“ įkūrę parlamentarai, šiuo metu steigia naują partiją, į kurią labai aktyviai bando pervilioti LVŽS narius. Vis tik „valstiečių“ lyderio teigimu, kol kas į naujai besikuriančią partiją iš LVŽS perėjo vos keli nariai.

„Iš tikrųjų ta nauja frakcija ne tik vienija žmones, kurie turi panašias vertybes kaip mes, bet ji sujungė į savo tarpą ir tuos, kurie rėmė liberalus, priimant ir Partnerystės įstatymą. Tai yra neaiški tos frakcijos vertybinė pozicija. Ir matyt, kad žmonės susivienijo pirmiausiai dėl to, kad jiems yra svarbi valdžia arba buvimas šalia valdžios“, – „Žinių radijui“ teigė R. Karbauskis.

„Valstiečių“ lyderis taip pat tikina, kad ši, frakcijos „Vardan Lietuvos“ pagrindu, naujai besikurianti partija šiuo metu aktyviai bando pervilioti LVŽS narius.

„Matosi, kad tie žmonės bando labai aktyviai dabar kviesti mūsų partijos žmones, jungtis prie būsimos partijos. Mane tik stebina vienas faktas, kad kolegos išėję iš mūsų frakcijos iš pradžių sakė, kad jie nežada nieko kurti. Nors mes jau žinome nuo vasario mėnesio, kad jie kuria naują partiją. Mes supratome tik, kad jie meluoja visuomenei, kad jie nieko nežada kurti, tik dėl to, kad pažeminti mus labiau“, – sakė R. Karbauskis.

Vis tik R. Karbauskis tikina, kad naujai besikuriančiai partijai iš LVŽS kol kas pavyko persivilioti tik keletą narių.

„Žiniasklaidai pateko dokumentai, dabar jau nebebandoma sakyti, kad nieko nekuriama, bet iš mūsų partijos išėjo tik keli žmonės ir iš narių realiai, tai mes net 10 dar kol kas nesuskaičiuojame, kurie būtų išėję. Tai mūsų partijoje žmonės vis dėlto yra dėl vertybinio pagrindo ir vertybinis pagrindas pas mus atrodo toks, kuris šiai partijai nebus pagrindas“ , – sakė „valstiečių“ lyderis.

„Mes linkime jiems sėkmės, tegul kuria, ką nori, čia kiekvienas žmogus laisvas daryti sprendimus, tik nereikia meluoti“, – taip pat teigė jis.

ELTA primena, kad po kurį laiką „valstiečių“ stovykloje tvyrojusios įtampos, prieš pat rudens Seimo sesijos pradžią, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakciją paliko 10 parlamentarų. Prie Seimo narių, dar pavasarį dirbusių „valstiečių“ frakcijoje, prisijungus mišrioje parlamentarų grupėje dirbusiems Algirdui Butkevičiui, Domui Griškevičiui ir Vytautui Bakui, įkurta frakcija „Vardan Lietuvos“. Jos seniūnu išrinktas ekspremjeras Saulius Skvernelis.

S. Skvernelis taip pat neneigia, kad jo vadovaujama Seimo Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“ svarsto galimybes įkurti politinę partiją. Rugsėjo pradžioje „valstiečių“ gretas su būriu parlamentarų palikusio politiko teigimu, partijos steigimas yra vienas iš trijų pasirinkimų, kurio gali imtis jo vadovaujama frakcija.

Apie tai, kad frakcijoje esama minčių identišku pavadinimu kurti partiją, patvirtina ir Eltos gautas darbinis dokumentas, kuriame ir kvietimo jungtis prie partijos „Vardan Lietuvos“ tekstas. Jame deklaruoti ketinamos steigti politinės jėgos tikslai bei ideologinė orientacija – veikti valstybėje kaip centro kairės politinei jėgai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
COVID-19 testavimo punktas
COVID-19 TRUMPAI