Naujienų srautas

Lietuvoje2016.10.23 15:34

R. Žemaitaitis tikisi, kad „tvarkiečiai“ ir „darbiečiai“ dirbs bendroje frakcijoje

BNS 2016.10.23 15:34

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ laikinasis pirmininkas Remigijus Žemaitaitis tikisi, kad po Seimo rinkimų partija parlamente išlaikys tokais pačias pozicijas, kurias turėdama baigia šią kadenciją.

Be to, R. Žemaitaitis prognozuoja, kad prie „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos prisijungs ir keli „darbiečiai“, jei šiems pavyktų laimėti antrajame ture.

„Jeigu jie („darbiečiai“ – BNS) laimės, tikėkimės, kad jie jungsis prie mūsų frakcijos ir bus pakankamai stipri frakcija. Mes juos pakviestume. Aš tuos tris kandidatus jau pakviečiau. Nes jau dabar matosi, kad Mišrios Seimo narių frakcijos nebus, nes nepriklausomų kandidatų yra per mažai, kad būtų galima suformuoti tokią frakciją“, – BNS sakė R.Žemaitaitis, sekmadienį balsavęs Pietų Žemaitijos apygardos Pajūralio rinkimų apylinkėje, kur dėl Seimo nario mandato rungiasi su konservatoriumi Stasiu Šedbaru.

„Tvarkiečių“ laikinasis vadovas tikino, kad kol kas rinkėjų aktyvumas per antrąjį rinkimų turą pranoksta lūkesčius. Jis vylėsi, jog jei visi penki į antrąjį turą patekę „tvarkiečiai“ laimėtų, partija Seime turėtų panašaus dydžio frakciją, kaip ir pastarosios kadencijos Seime. Kadenciją baigiančiame parlamente „tvarkiečiai“ turėjo 9 atstovus.

„80-90 proc. (tikimybė), kad jie pateks į Seimą. Noriu tikėtis, kad visi penki ir bus (...). Keturi iš jų dabar yra Seimo nariai, o vienas niekada nebuvęs politikoje. Mane nuliūdintų, jeigu iš tų penkių tik du taptų Seimo nariai“, – sakė jis.

Pasak R. Žemaitaičio, antrojo rinkimų turo rezultatai lems jo apsisprendimą, ar dalyvauti partijos vadovo rinkimuose, kurie numatyti gruodžio 10 dieną.

„Pergalė mano rinkimų apygardoje sustiprintų mano pozicijas kaip politiko. Aišku ir skyriai nori vadovu turėti žmogų, kuris sugeba laimėti vienmandatėje“, – aiškino R. Žemaitaitis.

R. Žemaitaitis sako neketinąs trauktis iš laikinojo partijos vadovo posto, jeigu per antrąjį turą partijos atstovai patirtų fiasko.

„Nėra ko trauktis. Čia ne laikinojo ar nuolatinio vadovo gali būti viena ar kita klaida (kad antrame ture partijos kandidatai negautų mandatų – BNS). Tai vienmandatės apygardos, kandidatai vienmandatėse asmeniškai dirba su žmonėmis. Vadovo atsakomybė didesnė kaip pati partija pasirodo rinkimuose“, – teigė laikinasis „tvarkiečių“ lyderis.

Jis mano, kad vieni iš realiausių kandidatų į partijos vadovus yra  Rokiškio vicemeras ir partijos rajono skyriaus pirmininkas Egidijus Vilimas, kardiochirurgas Artūras Razbadauskas, antrojo Seimo nario mandato antrame rinkimų rate siekiantis  Kęstutis Bartkevičius .

R. Žemaitaitis abejoja, ar Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) gali anuliuoti partijos per pirmą ratą surinktus balsus daugiamandatėje apygardoje ir visiems penkiems pagal partijos sąrašą jau į Seimą patekusiems „tvarkiečiams“ būtų atimti mandatai.

„Kiek žinau, byla (dėl balsų galimo pirkimo – BNS) teismui dar nėra perduota, Kaip gali būti blogas (VRK verdiktas partijai – BNS) sprendimas, jeigu nėra jokio teismo sprendimo. Sunku įsivaizduoti, kaip gali VRK priimti sprendimą be teismo sprendimo“, – aiškino R. Žemaitaitis

Teisėsauga yra pradėjusi tyrimą dėl skundo, kad spalio 6-ąją per išankstinį balsavimą ir spalio 9-ąją – per pirmąjį rinkimų turą Šilutės apygardoje galbūt pirkti rinkėjų balsai „Tvarka ir teisingumas“ naudai. Atlikus pirminius veiksmus, nustatyta, kad Šilutės gyventojai už alkoholį, cigaretes ir grynuosius pinigus rinkėjams siūlyta balsuoti už šios partijos kandidatus.

VRK yra sudariusi komisiją šiam atvejui tirti. Susipažinus su pareigūnų turima medžiaga bus sprendžiama, ar teisėsaugos tiriamos veikos galėjo turėti esminių įtakų rinkimų rezultatams, tokiu atveju rezultatai galėtų būti naikinami. Sprendimą VRK turi priimti iki spalio 30 dienos, galutinių rinkimų rezultatų tvirtinimo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi