Lietuvoje

2021.10.15 07:33

Su migrantų srautu į Lietuvą pateko iki 14-os ryšiais su teroristais įtariamų asmenų: yra žmonių, kariavusių ISIS pusėje

atnaujinta 11.10
BNS, LRT RADIJAS2021.10.15 07:33

Vidaus reikalų viceministras LRT RADIJUI teigia, kad yra indikacijų, jog į Lietuvą iš Baltarusijos neteisėtai pateko iki keturiolikos migrantų, siejamų su teroristinėmis organizacijomis.

Pasak Kęstučio Lančinsko, šiuo metu iš Lietuvos yra išsiųstas vienas toks asmuo, dar trys laukia, dar dešimt užsieniečių yra identifikuoti ir stebimi, sprendimas dėl jų išsiuntimo dar nepriimtas.

„Yra indikacijos dėl 13–14 asmenų, yra įtarimų, jog jie turėjo ryšių su tam tikromis teroristinėmis organizacijomis. Dėl trijų asmenų viskas yra nustatyta, vienas jų yra išsiųstas, kiti laukia savo eilės būti išsiųsti. Dėl kitų dar vykdoma patikrinimo procedūra. Jie yra izoliuoti ir atskirti nuo kitų nelegalių migrantų“, – sako K. Lančinskas.

Pasak jo, kai tik bus baigtos visos procedūros ir bus aiški situacija, tada bus priimti sprendimai dėl išsiuntimo.

„Yra žmonių, kurie kariavo Sirijoje ISIS pusėje, yra tokių, kurie turėjo patirties kituose karo konfliktuose“, – sakė vidaus reikalų viceministras K. Lančinskas.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Laurynas Kasčiūnas portalui delfi.lt penktadienio rytą tvirtino, kad nustatyta „keliolika tokių asmenų, kurie pateko į Lietuvą kaip neteisėti migrantai, mes jau turime informacijos, jog jie siejami su viena ar kita teroristine organizacija ar grupuote“.

Pasak jo, šiuo metu nuo liepą įvestos ekstremalios situacijos dėl neteisėtų migrantų krizės pradžios iš Lietuvos išsiųsti keturi su terorizmu susiję asmenys, į Lietuvą patekę iš Baltarusijos.

„Dar daugiau nei dešimt jų yra identifikuoti ir stebimi, sprendimas dėl jų išsiuntimo dar nepriimtas“, – sakė Seimo NSGK vadovas.

Šiemet į Lietuvą iš Baltarusijos pateko beveik 4,2 tūkst. neteisėtų migrantų, dauguma jų – irakiečiai.

Vilnius kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija. Dėl to šalyje paskelbta ekstremali situacija. Rugpjūčio pradžioje siekiant stabdyti neteisėtą migraciją pasienyje imta naudoti apgręžimo politiką.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt