Lietuvoje

2016.10.23 15:17

R. Karbauskis: mes gardžiai pasijuokėme iš Gabrieliaus

Martynas Žilionis, DELFI.lt2016.10.23 15:17

Antrą vietą daugiamandatėje apygardoje per pirmą Seimo rinkimų turą laimėjusios Valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis įsitikinęs, kad Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS–LKD) pirmininką Gabrielių Landsbergį ištiko psichologinė trauma.

DELFI paklaustas, kaip vertina rinkėjų aktyvumą per antrą Seimo rinkimų turą R. Karbauskis sakė:

„Aš vertinu, kad žmonės eina į rinkimus gana aktyviai, kas yra, aišku, džiuginantis faktas, nes kai kurie politologai bandė sakyti, kad tikriausiai antras rinkimų turas bus labai pasyvus, bet taip atrodo nėra. Truputį atsilieka aktyvumas nuo pirmojo turo, bet jis pakankamai aktyvus. Aš stebiu kiekvieną valandą skaičius ir tiesiog džiugina, kad žmonės eina į rinkimus.“

Valstiečių ir žaliųjų vadovui neprasprūdo pro akis, ką apie būsimas derybas sekmadienį kalbėjo kolega iš TS–LKD partijos.

„Dėl G. Landsbergio pareiškimo belieka pasijuokti. Mes su Sauliumi (Skverneliu, – aut. past.) gana gardžiai pasijuokėme iš to, kad žmogus keistai įsivaizduoja. Jis bando toliau sakyti, kad mes skilę ar dar kažkas. Manau, kad yra, matyt, didelė trauma atsitikusi po penktadienio debatų. Matyt, psichologinė trauma, nebepasitiki savo jėgomis ir bando kažkaip šnekėti, kas visiškai juokinga.

Mes, derėsimės tikrai ir Saulius, ir aš, mes būsime kartu. Arba jei būsime ne kartu, tai aš derėsiuosi. Bet stengsimės būti kartu, nes bet kokiu atveju mūsų komanda mumis absoliučiai pasitiki.

Šioje vietoje derybos bus tikrai nelengvos. Galvoju, kad jeigu po rinkimų skaičiai bus tokie, kad mes galėsime formuoti Vyriausybę, tai iš tikrųjų Gabrieliui (Landsbergiui, – aut. past.) reikėtų pagalvoti apie tai, kas jam galėtų padėti tose derybose, nes jis tikrai silpnokas derybose. Jei psichologiškai jam dabar reikia komentuoti, kad aš nesiderėčiau ar dar kažką, tai jam reikia stiprinti derybinę poziciją“, – kalbėjo R. Karbauskis.

Jo vadovaujamos partijos pozicija esą nesikeičia – valstiečiai ir žalieji nemato, dėl ko jiems reikėtų šnekėtis su liberalais.

„Kitas dalykas, jis labai kažkur skuba. Mes naktį tikrai su niekuo nesiderėsime. Jeigu jis turi partnerius, su kuriais naktį galės derėsis, tegul derasi. Bet mes tais partneriais nebūsime, nemanome, kad naktimis reikia koaliciją sudarinėti. Vėlgi jaučiasi, kad žmogus neturi patirties ir tiesiog perskuba“, – apie būsimas derybas dėl valdančiosios koalicijos kalbėjo R. Karbauskis.

Sekmadienį G. Landsbergis kalbėjo, kad Valstiečių ir žaliųjų sąjungai derybose dėl koalicijos turėtų atstovauti būtent rinkimų sąrašo lyderis S. Skvernelis, o ne partijos pirmininkas R. Karbauskis.

„Jei tas žmogus atvedė sąrašą į priekį, aš praktiškai esu įsitikinęs, kad dėl jo ta partija taip gerai pasirodė rinkimuose, tai aš manau, kad jeigu žmonės jam davė atsakomybę vesti sąrašą, jis nuo tos atsakomybės nebėgs“, – svarstė G. Landsbergis. Jo teigimu, svarbus vaidmuo formuojant koaliciją tenka ir prezidentei, tačiau pirmiausia reikia paisyti rinkėjų valios.

„Prezidentės žodis, be abejonės, yra svarbus, mes matėme, kaip ji anksčiau įsitraukė į Vyriausybių formavimą, daro tai inteligentiškai, išsakydama savo požiūrį, žiūrėsime, kaip bus šiais metais. Aš manau, kad bet kuriuo atveju prezidentė pirmiausia žiūrės į rinkėjų valią. Demokratinėje valstybėje turime žiūrėti pirmiausia į tai, ką sako rinkėjai, nepriklausomai nuo to, kokias pareigas užimame“, – BNS cituoja G. Landsbergį.

Sekmadienį rinkėjai gali atiduoti savo balsą rinkimuose iki 20 val. Tikimasi, kad jau šiąnakt paaiškės, kas Lietuvą valdys artimiausius ketverius metus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt