Lietuvoje

2016.10.23 14:02

S. Skvernelis: aš matau galimybę dirbti su visais

Jurgita Lapienytė, 15min.lt2016.10.23 14:02

Saulius Skvernelis tikisi, kad Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga laimės Seimo rinkimus. Jei laimės, kaip aiškino politikas, gros pirmu smuiku formuojant koaliciją.

Saulius Skvernelis, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis, jų kandidatas į premjerus antrajame rinkimų ture balsavo sekmadienį popiet. Politikas atiduoti balso atvyko į Platiniškių rinkimų apylinkę, priklausančią Nemenčinės rinkimų apygardai.

Rinktis jam teko tarp lenkų rinkimų akcijos atstovės ir konservatoriaus: Nemenčinės vienmandatėje apygardoje į antrąjį turą pateko Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos kandidatė Rita Tamašunienė ir konservatorius Vaidas Šalaševičius. Politiko teigimu, pasirinkti jam nebuvo sunku.

„Nebūtų sudėtinga nuspėti, pažiūrėjus abiejų kandidatų biografijas, už ką aš balsavau“, – sakė S. Skvernelis.

Paklaustas, kokios rinkimų baigties tikisi, politikas spinduliavo optimizmu: „Tikiuosi, kad būsim pirmi. Reikia visą laiką tikėtis geriausio.“

Pasak jo, reikia palaukti rinkimų rezultatų – ta politinė jėga, kuri gaus daugiausia balsų, ir turės imtis iniciatyvos formuojant koaliciją.

Sekmadienio rytą premjeras Algirdas Butkevičius sakė, kad tikimybė, jog socialdemokratai dirbs opozicijoje, yra 70 proc.

„Jeigu premjeras įsitikinęs, tai gal jie tokį sprendimą yra priėmę partijos viduje“, – aiškino politikas. Pasak jo, Valstiečių ir žaliųjų sąjunga sprendimo dėl (ne)bendradarbiavimo su socialdemokratais nėra priėmusi.

Saulius Skvernelis balsavo išankstiniuose Seimo rinkimuose 12 nuotr.

S. Skvernelio teigimu, kol nėra aišku, kuri partija laimėjo daugiausia mandatų Seime, derybos dėl koalicijos nevyksta.

„Kalbant apie tuos pačius liberalus, iš tiesų viskas priklausys nuo to, kaip gali būti derinamos programos. Yra šiandien daug momentų priešingų, bet niekada nesakau niekada niekam. (…) Aš matau galimybę dirbti su visais“, – paklaustas, ką mano apie griežtus Ramūno Karbauskio pareiškimus, su kuo į koaliciją neis, sakė S. Skvernelis.

Politiko teigimu, prezidentės nuomonė bus svarbi formuojant koaliciją, bet „pirmoje vietoje yra žmonių pasirinkimas“.

Pirmu smuiku, kaip sakė S. Skvernelis, formuojant koaliciją gros ta partija, kuri iškovos daugiausia mandatų.

Derybose dėl koalicijos dalyvaus tiek S. Skvernelis, tiek R. Karbauskis: „Tikrai dalyvausime abudu.“

S. Skverneliui tai yra pirmi rinkimai. Politikas nesigaili juose dalyvavęs.

„Keistas jausmas. Tai yra nauja gyvenimiška patirtis, iš šalies viskas atrodo kitaip, ypač rinkiminė kampanija. Atrodo, kad čia yra – nuvažiuoja, kalbasi, debatuoja. Bet iš tikrųjų kainuoja labai daug pastangų, sveikatos. Nieko nesigailiu“, – sakė politikas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt