Lietuvoje

2021.10.14 17:43

Profesorius apie COVID-19 Lietuvoje: šiuo metu taikomos priemonės sulėtina pandemijos greitį, tačiau nėra pakankamos

atnaujinta 17.48
LRT.lt, BNS2021.10.14 17:43

LSMU profesorius ir Ekspertų tarybos narys Mindaugas Stankūnas socialinėje erdvėje išreiškė abejonę, ar esamų priemonių, kurios šiuo metu taikomos, siekiant suvaldyti COVID-19 pandemiją, gali ir nepakakti.

Mokslininko teigimu, nors šiuo metu taikomos nefarmacinės priemonės ir sulėtina pandemijos greitį, tačiau kol kas nėra pakankamos “perlaužti kreivę”.

„Mes nenorime vakcinuotis, bet nenorime ir karantino ir dar pykstame, kad esame ES šalių uodegoje pagal COVID-19 sergamumą. Tai, kad yra labai rizikinga „numoti ranka“ į nefarmacinių priemonių taikymą kol nepasiektas reikiamas vakcinacijos procentas yra aiškiai pasakęs ir anksčiau mano minėtas Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras“, – rašo mokslininkas.

M. Stankūnas išreiškia nerimą dėl pačios sveikatos sistemos perkrovimo visomis prasmėmis.

Čia pats LSMU profesorius prisiminė premjerės Ingridos Šimonytės išsakytus žodžius apie gyvenimo tempo sumažinimą.

„Tad, gal tikrai kaip sakė Premjerė, mums reikėtų „matyt visiems nurimti kelioms savaitėms“, – rašo M. Stankūnas.

Lietuva išlieka pirma ES pagal užsikrėtimą COVID-19 ir trečia pagal mirtis

LRT.lt primena, jog ketvirtadienio duomenimis, Lietuva ir toliau išlieka pirma Europos Sąjungoje (ES) pagal naujų COVID-19 atvejų rodiklį ir trečia pagal mirtis, rodo naujausi Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) duomenys.

Remiantis ketvirtadienį paskelbtais duomenimis, per 14 dienų 100 tūkst. gyventojų Lietuvoje teko 972 COVID-19 atvejai ir tai buvo aukščiausias rodiklis tarp ES šalių.

Antra yra Latvija su beveik 864 užsikrėtimais 100 tūkst. gyventojų, trečioji – Estija su 859 užsikrėtimais 100 tūkst. gyventojų.

Pagal mirčių, tenkančių milijonui gyventojų per 14 dienų rodiklį, Lietuva yra trečioji su 120 mirčių.

Pirmoji pagal mirtis – Bulgarija, kur milijonui gyventojų teko 168 mirtys, antroji – Rumunija, kur milijonui gyventojų teko 164 mirtys.

Maltoje pagal naujus atvejus 100 tūkst. gyventojų yra geriausia situacija tarp ES šalių – čia šis rodiklis siekia beveik 50 atvejų.

Mažiausi mirštamumo rodikliai tarp Bendrijos narių buvo Nyderlanduose, kur milijonui gyventojų teko trys mirtys.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt