Lietuvoje

2016.10.22 19:32

L. Matjošaitytė: išankstinis balsavimas praėjo sklandžiai

BNS2016.10.22 19:32

Išankstinis balsavimas Seimo rinkimų antrajame ture praėjo sklandžiai, skundų apie rimtus pažeidimus negauta, sako Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininko pavaduotoja Laura Matjošaitytė.

„Išankstinis balsavimas tiek savivaldybėse, tiek namuose ir specialiuosiuose paštuose vyko sklandžiai. Pranešimų apie rimtus pažeidimus negavome“, – šeštadienį BNS sakė L.Matjošaitytė.

Pasak jos, nė vieno ikiteisminio tyrimo išankstinio balsavimo metu nepradėjo ir teisėsauga.

Balsavimas iš anksto savivaldybėse vyko trečiadienį ir ketvirtadienį.

Nuo trečiadienio iki penktadienio rinkėjai galėjo balsuoti specialiuosiuose paštuose, o balsuoti namuose – penktadienį ir šeštadienį.

Visuomeninės organizacijos „Baltosios pirštinės“ vadovė Marija Šaraitė teigė, kad organizacija per vieną išankstinio balsavimo dieną sulaukdavo apie 20 skundų dėl pažeidimų, tačiau jie nebuvo esminiai.

„Dauguma jų buvo dėl politinės agitacijos, dėl slaptumo neužtikrinimo balsuojant namuose. Pas kai kuriuos rinkėjus neatvykdavo komisijos atstovai, tačiau tai tik vienas, kitas atvejis“, – BNS sakė M.Šaraitė.

Antrajame Seimo rinkimų ture renkami 68 Seimo nariai vienmandatėse apygardose. Prieš dvi savaites į Seimą buvo išrinkta 70 būsimųjų parlamentarų per daugiamandatę apygardą, dar trims kandidatams vienmandatėse apygardose antrojo rinkimų turo neprireikė. Pirmajame ture savo apygardose jie surinko daugiau nei 50 proc. balsų ir užsitikrino Seimo nario mandatus.

Rinkimų dieną sekmadienį balsavimas rinkimų apylinkėse prasidės 7 ir baigsis 20 valandą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.