Lietuvoje

2021.10.14 11:10

Seimas: už žmogaus persekiojimą grės baudžiamoji atsakomybė, tarp bausmių – ir areštas

Gytis Pankūnas, LRT.lt2021.10.14 11:10

Seimas ketvirtadienį priėmė Baudžiamojo kodekso (BK) pataisas, kuriomis numatė baudžiamąją atsakomybę už neteisėtą asmens persekiojimą.

BK pataisoms pritarė 101 Seimo narys, 3 buvo prieš, 23 susilaikė.

Kodekso pakeitimais numatyta, kad tas, kas prieš aiškiai išreikštą žmogaus valią, neturėdamas teisėto pagrindo, sistemingai persekiojo žmogų, jeigu dėl to nukentėjęs asmuo buvo priverstas pakeisti gyvenamąją vietą ar darbą, ar mokymosi įstaigą arba buvo padarytas kitoks neigiamas poveikis jo socialiniam gyvenimui ar neigiamas poveikis jo emocinei būsenai, padarė baudžiamąjį nusižengimą ir baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu.

Nustatyta, kad už šią veiką žmogus atsako tik tuo atveju, kai yra nukentėjusio asmens skundas ar jo teisėto atstovo pareiškimas, prokuroro reikalavimas arba, kai ikiteisminis tyrimas pradėtas, nustačius smurto artimoje aplinkoje požymių.

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Stasys Šedbaras pranešė, kad pritarus šioms BK pataisoms, reikės atitinkamai koreguoti ir Baudžiamojo proceso kodeksą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Greitoji medicinos pagalba
COVID-19 TRUMPAI