Lietuvoje

2021.10.14 10:37

Šimonytė ragina skiepytis: nesame nusiteikę riboti asmeninį gyvenimą taip, kaip buvo per praėjusių metų šventes

atnaujinta 10.45
Gytis Pankūnas, LRT.lt2021.10.14 10:37

Ir toliau augant užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičiui, premjerė Ingrida Šimonytė pastebi, kad trečdalis naujai susirgusiųjų yra vaikai ir paaugliai. Anot jos, kadangi vaikai ir paaugliai lanko savo vyresnius giminaičius, o Vyriausybė nežada riboti žmonių kontaktų, būtina, kad vyresnieji skiepytųsi nuo koronaviruso kuo aktyviau.

„(Koronaviruso – LRT.lt) atvejų skaičius perlipo gana ženklias žymas, bet kas yra svarbu, tai, kad trečdalis naujų atvejų kiekvieną dieną yra vaikai ir paaugliai iki 18 metų. Taip, dalis tų vaikų galėjo būti paskiepyti, vaikų nuo 12 iki 18 metų skiepijimas, deja, labai didelio pagreičio nėra įgavęs, bet užtat, kaip bebūtų gaila, toje grupėje yra nemažai persirgusių vaikų, gerokai daugiau nei ankstesniuose epizoduose. Tai truputį mažina rizikas sveikatos priežiūros įstaigoms“, – ketvirtadienį žurnalistams Seime kalbėjo I. Šimonytė.

Anot jos, nepasiskiepiję, koronavirusu užsikrėtę vaikai ir paaugliai gali užkrėsti savo vyresnius gyventojus. Dėl to I. Šimonytė ragino vyresniuosius aktyviau vakcinuotis.

„Reikia nepamiršti, kad užsikrėtę vaikai, ypatingai jeigu jie lanko pagyvenusius giminaičius – senelius, prosenelius – kurie yra nepasiskiepiję, kelia savo artimiesiems didelę riziką. Kadangi Vyriausybė nėra nusiteikusi riboti asmeninio gyvenimo taip, kaip buvo per praėjusių metų Naujųjų metų, Kalėdų šventes ir šių metų pradžioje, tai tiesiog raginčiau visus savo nepasiskiepijusius vyriausius giminaičius paskiepyti tam, kad mums pavyktų išvengti augančio mirčių skaičiaus“, – komentavo premjerė.

I. Šimonytė priminė, kad ekspertai šią savaitę pateikė rekomendaciją, kad skiepytis trečiąja doze nuo koronaviruso reikėtų, praėjus pusmečiui nuo paskutinės vakcinacijos.

Premjerė sakė, jog Sveikatos apsaugos ministerija jau baigia ruošti teisės aktų korekcijas, reikalingas revakcinacijos procesui Lietuvoje.

Pati ministrė pirmininkė tikino, jog ji trečiąja skiepo doze turėtų vakcinuotis gruodžio viduryje.

„Bet mano antikūnų skaičius yra pakankamai didelis, tai galbūt galėsiu ir vėliau tą padaryti“, – pridūrė premjerė.

Šimonytė: nekalbame apie narkotikų legalizavimą, dekriminalizavimas – kita sąvoka

Statistikos departamentas skelbia, kad Lietuvoje per parą patvirtintas 2861 naujas koronaviruso atvejis. Per tą patį laikotarpį nuo COVID-19 mirė 28 žmonės, iš jų 24 buvo nepasiskiepiję.

Ligoninėse šiuo metu gydomi 1511 COVID-19 sergantys žmonės – keliomis dešimtimis daugiau nei ankstesnę parą, 156 iš jų – reanimacijoje.

Per praėjusią parą pirma skiepo doze paskiepyta 2139 žmonių, antra – 1925, trečia – 1722.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt