captcha

Jūsų klausimas priimtas

Senstanti Lietuvos visuomenė: kas dirbs, kai visi išeis į pensiją?

„Lietuvos visuomenės senėjimas – seniai žinomas faktas, per metus mes prarandame apie 30 tūkst. darbingo amžiaus gyventojų – iš dalies dėl to, kad emigruoja, iš dalies dėl to, kad į pensiją išeina daug daugiau žmonių, nei į darbo rinką įsilieja jaunų žmonių“, – LRT televizijos laidai „Laba diena, Lietuva“ sako ekonomistas Nerijus Mačiulis.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Anot ekonomisto, kadangi pastaraisiais metais didėjo darbo jėgos aktyvumas kol kas neigiamų dalykų dėl senstančios visuomenės nepajutom, bet „greičiausiai kitąmet ir 2018 jau mažės užimtumas, t.y. darbuotojų skaičius mažės ne dėl to, kad trūks darbo vietų, bet tiesiog, kad nebus darbingo amžiaus žmonių Lietuvoje“.

„Yra pasiūlymų apmokestinti kapitalą, t. y. pridėtinę vertę kuriantį – fizinį ar finansinį – kapitalą, bet problema ta, kad kapitalas yra mobilus. Ir jei mes jį apmokestinsime, tai pirmadienį jis bus nebe Lietuvoje, o Estijoj, Latvijoj, Airijoj ar kitoj valstybėje, kur mažesni mokesčiai. Tai būtų rizikingi eksperimentai“, – teigia ekonomistas.

Kas dirbs, kai visi išeis į pensiją? Kas mokės socialinio draudimo įmokas? Plačiau apie tai, pokalbyje su ekonomistu Nerijumi Mačiuliu laidoje „Laba diena, Lietuva“.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...