Lietuvoje

2021.10.13 17:37

Ginčas dėl vaivorykštės spalvų perėjos Vilniuje persikėlė į teismą

LRT.lt2021.10.13 17:37

Vaivorykštės spalvų perėjos Vilniuje, kuri buvo uždažyta juodai, o paskui – vėl vaivorykštės spalvomis, istorija pasiekė teismą, mat sostinės savivaldybė atsisakė pašalinti vaivorykštės spalvas nuo perėjos. 

Vilniaus policija dėl šios perėjos priėmė du sprendimus: pirmą – dėl perėjos uždažymo juodai, antrąjį – dėl perėjos uždažymo įvairiomis spalvomis.

Pastaruoju, antruoju, sprendimu Vilniaus policija pareikalavo, kad savivaldybė perėją perdažytų įprastinėmis spalvomis, mat perėja – eismo reguliavimo priemonė. Tuo tarpu Vilniaus savivaldybė atsakė, kad spalvotas elementas niekam netrukdo, atspindi Vilniaus, kaip tolerantiško miesto, poziciją, ir atsisakė perdažyti perėją. Tad ginčas pasiekė teismą.

„Vyksta teisminis procesas, o galutinio sprendimo dar nėra“, – LRT.lt patvirtino Viniaus policijos atstovė Julija Samorokovskaja.

Anksčiau Vilniaus policija priėmė sprendimą dėl perėjos uždažymo juodai. Administracinė teisena dėl perėjos uždažymo juodais dažais buvo užbaigta liepos 27 d. – Didžiojo šeimų gynimo maršo aktyvistui Antanui Kandrotui-Celofanui ir aktyviai įvairių protesto akcijų dalyvei, lietuvių kalbos mokytojai Astrai Genovaitei Astrauskaitei buvo skirta po 10 eurų dydžio baudą.

Vilniaus savivaldybės atstovas Paulius Vaitekėnas patvirtino, kad byloje policija per teismą bando įpareigoti savivaldybę priimti sprendimą pašalinti vaivorykštės nudažymą.

„Policija buvo kreipusis į savivaldybę teigdama, kad nudažymas vaivorykštės spalvomis turėtų būti pašalintas, kadangi, policijos nuomone, toje vietoje yra eismo reguliavimo priemonė (perėja) ir turi būti standartinės spalvos.

Savivaldybė atsakė policijai, kad nemano, jog spalvotas elementas turėtų būti pašalinamas, nes tai atspindi Vilniaus, kaip tolerantiško miesto, poziciją, niekam netrukdo ir nekelia pavojaus, taip pat argumentuotai buvo pagrįsta, kodėl ši meninė instaliacija nelaikytina eismo reguliavimo priemone.

Policijos tokia savivaldybės pozicija netenkino, todėl ji kreipėsi į teismą. Teismas kol kas bylos nepradėjo nagrinėti, laukiame, kol paskirs teismo posėdį“, – aiškino P. Vaitekėnas.

LRT.lt primena, kad Vilniuje, Pylimo g., esanti pėsčiųjų perėja LGBT bendruomenę palaikančiomis spalvomis nuspalvinta 2018 metais, Tarptautinės dienos prieš homofobiją, bifobiją ir transfobiją išvakarėse.

Kiek vėliau socialiniame tinkle „Facebook“ paplito vaizdo medžiaga, kurioje „Didžiojo šeimų gynimo maršo“ aktyvistas A. Kandrotas-Celofanas pasakoja, kaip su bendražygiais uždažė minėtą vaivorykštės spalvų perėją juodais dažais. Vienoje iš vaizdo įrašų matyti, kad perėją dažė ir aktyvi įvairių protestų dalyvė A. G. Astrauskaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt