Naujienų srautas

Lietuvoje2016.10.21 13:03

Ministro patarėją ištiko Pundziaus sindromas: per dieną uždirbo 300 tūkst. eurų

Mantas Vilūnas dar prieš keletą metų buvo paprastas kelininkas, savo tėvo pavaldinys Vilniaus savivaldybės įmonėje „Grinda“. Dabar jis – susisiekimo ministro Rimanto Sinkevičiaus patarėjas, patyręs neįtikėtiną finansinę sėkmę. Juk ne kiekvienas sugeba per vieną dieną nekilnojamojo turto (NT) sandoriuose gauti 300 tūkst. eurų pelno. Juo labiau – ne kiekvienas tokį turtą imtųsi čia pat padovanoti.

SUPRASTI AKIMIRKSNIU:

  • Iki karjeros ministerijoje kelininku dirbęs Mantas Vilūnas sugebėjo užgyventi, pavyzdžiui, 425 tūkst. eurų vertą namą
  • Ministro patarėjas iš dviejų NT sandorių per dieną uždirbo 300 tūkst. eurų pelno, o gautus pinigus padovanojo
  • Jis atsisako atskleisti, ar pinigus dovanojo savo tėvui, buvusiam Vilniaus savivaldybės įmonės „Grinda“ vadovui

M. Vilūnas – neseniai atleisto ilgamečio „Grindos“ vadovo Algimanto Vilūno sūnus. Jam tapus susisiekimo ministro patarėju, politikos kuluaruose netrūko kalbų, esą A. Vilūnas, garsėjęs medžioklėmis su pačiu socialdemokratų patriarchu Algirdu Mykolu Brazausku, prisidėjo prie sūnaus karjeros šuolio.

O dabar aiškėja, kad kelininko karjerą į politiką iškeitęs M. Vilūnas sugebėjo užgyventi tikrai įspūdingą turtą. Tiksliau, užgyventi ir parduoti, o didžiąją dalį gautų pinigų – padovanoti.

300 tūkst. eurų per vieną dieną

Ministro patarėjo Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai (VTEK) pateiktoje interesų deklaracijoje nurodyta data, kurią M. Vilūnas gali kalendoriuje įsirašyti aukso raidėmis. Praėjusių metų balandžio 23 d. jis uždirbo lygiai 300 tūkst. eurų.

Politikos elite besisukantis buvęs kelininkas deklaravo verslininkui, bendrovės „Patikimi automobiliai“ direktoriui Vismantui Baršiui pardavęs NT už 425 tūkst. eurų.

Tą pačią dieną deklaruotas dar vienas sandoris su labai panašia pavarde – iš Janinos Baršienės nusipirktas butas už 125 tūkst. eurų.

Dviejų sandorių rezultatas – ir naujas butas, ir dar 300 tūkst. eurų „į pliusą“. Bet šie pinigai M. Vilūno kišenėje neužsigulėjo.

Ministro patarėjas deklaruoja lygiai 300 tūkst. eurų padovanojęs praėjusių metų birželio 22 d. Kam M. Vilūnas padovanojo šią įspūdingą sumą – VTEK viešinama deklaracija neatskleidžia. Vietoj vardo ir pavardės ten mirga žodelis „neviešinama“.

Taip pat neviešinama ir dar vieno sandorio kilmė. M. Vilūnas deklaravo 2012 m. lapkričio 1 d. iš neįvardinto fizinio asmens pasiskolinęs 100 tūkst. eurų. Matyt, skolintojas ministro patarėju tikrai pasitiki. Mat oficialiai deklaruota sandorio forma – „žodinė“.

Ministras R. Sinkevičius taip pat nėra vargšas, bet savo patarėjui gali pavydėti finansinės sėkmės. Jo su sutuoktine deklaruoto turto vertė – apie ketvirtis milijono eurų.

Dovanojo tėvui?

15min pavyko susisiekti su M. Vilūnu, tačiau susisiekimo ministro patarėjas nebuvo linkęs leistis į savo sandorių detales.

„Taip, tą dieną buvo įforminti du sandoriai. Pardaviau savo turtą, nusipirkau sau kitą turtą – ir viskas“, – nedaugžodžiavo patarėjas.

Pašnekovas patikslino V. Baršiui už 425 tūkst. eurų pardavęs gyvenamąjį namą, o iš J. Baršienės įsigijęs butą. Tačiau jis patikino, esą V. Baršys ir J. Baršienė nėra vyras ir žmona. „Ne, ne. Ne vyras ir ne žmona, ne, ne“, – sakė ministro patarėjas.

Paklaustas, kam padovanojo po dviejų sandorių uždirbtus 300 tūkst. eurų, jis patvirtino, kad pinigų gavėjas – artimas asmuo.

„Jeigu nenurodyta [pavardė] – reiškia, gal nenurodyta. Bet pas mane viskas yra suforminta notariškai. (...) Tai dovanoti galima artimiesiems, taip“, – sakė M. Vilūnas.

Pasiteiravus, ar 300 tūkst. eurų padovanojo tėvui, ministro patarėjas atsisakė tai patvirtinti ar paneigti. „Visi sandoriai pas mane yra tvarkingai padaryti ir nežinau, ką aš čia dar turiu komentuoti. (...) Aš nei patvirtinsiu, nei paneigsiu“, – sakė jis.

Tą patį klausimą 15min norėjo užduoti ir politiko tėvui, buvusiam „Grindos“ vadovui A. Vilūnui. Tačiau jis, vos išgirdęs, kas skambina, metė ragelį net neišgirdęs klausimo.

Patarėją praturtinęs verslininkas į kalbas nesileidžia

15min taip pat susisiekė su verslininku V. Baršiu, kuris už M. Vilūno parduotą NT nepagailėjo 425 tūkst. eurų. Tačiau jis apie sandorius su ministro patarėju kalbėti nepanoro.

„Žinokit, nesu viešas asmuo. Nei į Seimą balotiruojuosi, nei ką. Nelabai, ta prasme, matau čia, dėl ko turėčiau komentuoti“, – kalbėjo V. Baršys.

Kaip ir M. Vilūnas, jis atsisakė atskleisti, ar turi giminystės ryšių su J. Baršiene, iš kurios M. Vilūnas tą pačią dieną įsigijo butą už 125 tūkst. eurų.

„Nežinau, kaip čia jums atsakyti. Sakau, nesu viešas asmuo. Nelabai noriu veltis į šitus politinius reikalus. (...) Tas žmogus [M. Vilūnas] gali ir komentuoti. O man tai nelabai gal yra dėl ko komentuoti“, – sakė V. Baršys.

Kokį namą nusipirko iš M. Vilūno, pašnekovas įvardinti atsisakė. Tačiau teigė esąs patenkintas pirkiniu. „Taip, patenkintas pirkiniu ir viskas normaliai“, – reziumavo V. Baršys.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi